ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.58
Hodnoceno: 19x Prosím, ohodnoť práci

Osoba, která mě zaujala

Lepší loučení si kněžmostský útočník Radek Šindler snad ani nemohl přát. V důležitém utkání, ve kterém se Kněžmost dlouho trápil s hostující Branžeží, dal šestatřicetiletý forvard zavzpomínat na svá nejlepší léta. Běžela pětasedmdesátá minuta střetnutí, když Radek se štěstím usměrnil do sítě střelu Marka Beneše a jediným gólem duelu zařídil modrobílým vítězství. Dost možná poslední branka Radka Šindlera před vlastními fanoušky rozhodne o tom, že Kněžmost bude mít šanci postoupit na skóre z 2. místa tabulky okresní soutěže 4. A třídy o soutež výše, lépe řečeno "vykopat se konečně z pralesní ligy ještě letošní sezonu."

Jak vám bylo, když jste vstřelil rozhodující branku? Běžel jste k tribuně plné fanoušků...
Samozřejmě, že jsem měl velkou radost. Diváci byli fantastičtí, chtěl jsem se s nimi o tu radost podělit.

Jak branka padla?
Béňova střela se mi odrazila od stehna a nějakým zázrakem míč doplachtil do brány.

Trefit jste se mohl už dřív, měl jste jednu velkou šanci. Co jste si říkal?
Při té předchozí příležitosti jsem míč vůbec neviděl, přiletěl ke mně na poslední chvíli. Jistě, v ten moment jsem si uvědomil, že by celý zápas nemusel dopadnout dobře, teď bychom si povídali o něčem úplně jiném.

Užil jste si váš poslední zápas před domácím publikem?
Já na loučení moc nejsem, ale bylo to pro mě nádherné. Fanoušci byli fantastičtí, chtěl bych jim moc poděkovat. To, co jsem tady v Kněžmostě prožíval, to si prožije asi málokdo. Za tu dobu to byly i špatné a kritické chvíle, ale i ty k fotbalu patří. Fandové mají vždycky právo si zanadávat, stejně jako si zajásat. Pro mne byl takový závěr nejhezčí, jaký mohl být, i když to byla obrovská shoda náhod a štěstí. Ale také štěstí k tomu všemu patří. V posledním zápase jsme měli s Jivinou spoustu smůly, takže teď se k nám přiklonilo.

Uvědomujete si, že góly proti Branžeži a v Domousnicích jste možná Kněžmostu vystřílel druhé místo?
Já jsem nic nevystřílel. V Domousnicích se potvrdilo, co ve fotbale platí, že i ten poslední náhradník může nastoupit a utkání rozhodnout.

Můžete už teď zhodnotit celou sezónu?
Rozhodnout jsme měli už dávno, měli jsme k tomu doma hodně příležitostí. Bohužel takhle musíme bojovat až do posledního kola. Židněves se s námi stále pere o vytoužené druhé místo.

Nechtěl byste se rozloučit pohlednější brankou, než byla ta do sítě Branžeže?
Já myslím, že než dát krásný gól na tři nula nebo na jedna jedna, tak to je mnohem lepší dát takovýhle gól, který znamená tři body. Je daleko důležitější.

Bude nějaká oslava se spoluhráči v kabině?
Ano. Ale ještě kluci hrají jeden zápas proti poslednímu Mukařovu, pokud vyhrajeme budou oslavy dvojnásobně větší, protože jakoukoliv výhrou byť třeba jen 1:0 si zajistíme postup do 3. A třídy. To bude pořádný důvod k oslavě. Oslavíme vše náležitě jak v kabině, tak i s fanoušky. Na postup se v Kněžmostě čeká již dva roky. A já samozřejmě přihodím o pár láhví sektu více, jak je u nas zvykem. Ale psss, ať to nezakřikneme…

Děkuji Vám za rozhovor a přeji, ať se vám to za týden povede.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: bena, 20.02.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Osoba, která mě zaujalaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­