ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Když někdo nechce vidět, nepomůže mu ani světlo, ani brýle

Tepelný a světelný zdroj Žárovka Svítivá, kterou mimo jiné proslavil televizní pořad Rozsviť, je matkou dvou dětí. Šestnáctiletá Zářivka a osmiletý LED junior mají ale svou mámu pěkně omotanou kolem závitu. "Skvěle ví, jak na mě," říká s pobavením v rozhovoru pro Edisonův deník hvězda pořadu.

Uvažovala jste někdy přizvat někoho z rodiny do své show?
Zrovna nedávno jsem přemýšlela, zda by se mé děti mohly podílet na mé práci, ale dnešní populace světýlek se nezaobírá příliš spotřebou energie a jejím šetřením.

Myslíte si, že v dnešní době spoléháme příliš na moderní technologii?
Ano, v dnešní době je tomu už tak. Energie, kterou vyrábí v elektrárnách, nás drží při životě každým dnem. Kolikrát právě i my využíváme zařízení, která vyžadují přísun energie.

Snažíte se nějakým způsobem šetřit naši planetu?
U nás doma se snažíme televizi zapínat sporadicky. Musím podotknout, že se hlavně snažíme, neboť můj manžel má největší krizi v době, kdy začíná fotbalová světelná liga. To ho pak stojí hádka s manželkou víc energie než pět tiskových konferencí. Namísto chatování s přáteli chodíme častěji do Lampoven na jedno wattové cafe.

Kam by se měl ukládat radioaktivní odpad z elektráren?
Výrobci každé elektřiny řeší tuto otázku již řadu let, ale zatím na ni neznáme odpověď.

Co byste chtěla vzkázat mladé populaci?
Všechny technologie v dnešní době jsou jenom iluze. Společenství v komunitě, sociální začleňování. Je to jen období zapínání našich počítačů a zavírání dveří. Jsme otroci své vlastní technologie, kterou jsme si sami vytvořili. Svět sebehodnocení, sebezviditelňování a sebezájmu, a to všechno bez emocí. Neztrácejte čas takovými klamy. Hoďte za hlavu svůj mobil a raději si vykládejte s ostatními. Proč plýtvat čas chycením se do nějaké sítě?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ananas97, 22.10.2014

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Když někdo nechce vidět, nepomůže mu ani světlo, ani brýleMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­