ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.88
Hodnoceno: 68x Prosím, ohodnoť práci

Jezevčík Alík

Rozhovor s jezevčíkem Alíkem, kterého jsme úplně náhodou našli opuštěného na ulici.

"Ahoj, jak se ti daří?"
"Blbě, dost blbě. Ještě před měsícem bych nevěřil, že se mi něco takového stane."
Na pejskovi je vidět špatná nálada.
"Co se ti přihodilo?"
"Měl jsem hodného páníčka, skvěle se o mě staral. Byli jsme báječnými kamarády, procházeli jsme se po parcích, loukách. Jednoho dne mému majiteli vyhořel byt. Prý za to můžu já. Měl jsme hlad, pokusil jsem se vyskočit na kuchyňskou linku a něco zobnout. Převrhl jsem pánev se vřelým olejem, která stála na rozžhaveném sporáku. Chytly utěrky a všechno kolem. Sháněl jsem páníčka, aby zlé plameny uhasil, nemohl jsem ho nikde najít. Mezitím všechno shořelo. Já jsem ale nechtěl pánovi uškodit. Přece jsem to neudělal úmyslně."
Pejsek nemá daleko k pláči.
v "Co se dělo dál?"
Můj kamarád se na mě rozzlobil. Říkal něco o tom, že má spoustu starostí se sháněním nového bytu a nemůže mě dále živit. Odvezl mě někam do lesa a ujel. Já tu teď běhám a hledám ho. Měl jsem ho rád, báječně jsme si rozuměli. Naše rozloučení jsem si takto nepředstavoval."
"To je nám opravdu líto. Co budeš dělat dál?"
"Nevím. Jestli svého kamaráda nenajdu, zůstanu u jednoho kluka. Spřátelil jsem se s ním včera. Dlouho jsme si hráli, nakrmil mě. Mého bývalého pána je mi líto. Doufám, že ho brzo najdu a usmířím se s ním. Každopádně už nebudu nikam skákat."
"Přejeme ti hodně štěstí. Věříme, že ho brzo potkáš a on ti odpustí. Ahoj."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: anaj, 17.09.2005

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jezevčík AlíkMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­