ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.17
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Já a politika

Dnes jsem se já, reportér MF Dnes Tomáš Novák, rozhodl navštívit pár škol z celé České republiky, abych vyzpovídal tamní školáky a studenty ohledně jejich informovanosti v oblasti politiky. Právě se nacházím v prvním patře Gymnázia Jana Pivečky ve Slavičíně. Naproti mně jde malá blondýna. Že by první "oběť"?

Ahoj, já jsem reportér z Mladé fronty. Můžu se tě zeptat na pár otázek?
Hmm, proč ne?

Jak se jmenuješ a do které třídy chodíš?
Jmenuji se Bára a chodím do kvinty.

Zajímáš se o politiku?
Ani moc ne. Sem tam něco zaslechnu ve škole, ale doma tohle téma neřešíme. A na Internetu jsou zajímavější věci ke čtení.

Sledovala jsi alespoň okrajově průběh letošních voleb?
Ve škole jsme to řešili v hodinách občanské výchovy a mamka se párkrát nahlas rozhodovala, koho bude volit. Ale nikoho z kandidátů jsem ani pořádně neznala.

Ať už tvoje matka odvolila, nebo ne, myslíš, že její hlas něco změnil?
Myslím, že každý hlas má svou hodnotu. Kdyby si polovina republiky řekla, že jeden hlas nic nezmění, tak ty volby ani nemají smysl.

Kdybys mohla volit, co by ti měla politická strana nabídnout, abys jí dala svůj hlas?
Každá strana by měla slíbit jen to, co dokáže splnit a ještě se raději držet při zemi. Ale když už jsme u toho, nebylo by špatné, kdyby byly ve školách cizí jazyky omezeny jen na jednu hodinu týdně.

Ještě mám poslední otázku. Šla bys někdy v budoucnu sama kandidovat?
Já určitě ne. Nemyslím, že bych se hodila do politiky.

Dobře, to by mi pro tentokrát stačilo. Mockrát ti děkuji.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Blackie, 27.09.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Já a politikaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­