ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

Ceska posta    
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.03
Hodnoceno: 32x Prosím, ohodnoť práci

Závody v naší obci

  • poznámka k tématu: jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2014 (podzim)
  • článek s reportážními prvky do regionálního zpravodaje

Dne 23. června se v naší obci konaly jako každoročně závody v Hobby Crossu. Za krásného slunného dne se sešlo mnoho diváků, aby se přišli podívat na tento vskutku nádherný závod.

Nebylo divu, vždyť na startovním roštu se sešla celá řada skvělých závodníků, mezi nimiž nechyběli Marek Hyžák, vicemistr České republiky, nebo Tomáš Konečný, jenž se umístil na celkovém osmém místě v evropském uznávaném závodě zvaném Everygold. Ovšem největším lákadlem pro fanoušky motosportu byl celosvětově uznávaný švédský závodník, známý pod přezdívkou "Black Panther", Sebastian Milner.

První kvalifikace nepřipustila žádná překvapení, neboť favoriti bez větší námahy postoupili do dalšího kola.
V osmifinále se na startovním poli vedle sebe sešli už zkušenější jezdci, a tak nebylo o vzrušení nouze.
Největší napětí a strach však mezi diváky nastal při čtvrtfinále, když se Marek Hyžák vřítil do zatáčky, kterou ale bohužel nezvládl a v plné rychlosti vlétl do kamenných zátarasů. Jezdec musel být z vozidla vyproštěn a na místo byla okamžitě přivolána rychlá záchranná služba. Naštěstí po krátkém ošetření lékař konstatoval, že Marek je mimo ohrožení na životě a byl převezen do mladoboleslavské nemocnice.

Ve finálové jízdě se nakonec o přední místo mezi sebou předháněli závodníci Tomáš Konečný s Markem Židem. Dalo by se říct, že rozhodla malá jezdecká chyba, a to když Konečný vyjel trochu ze stopy, aby ho následně předjel Marek Žid se svojí Felicií.

Konečné umístění tedy vypadlo následovně:

  1. Marek Žid
  2. Tomáš Konečný
  3. Sebastian Milner

Celkový počet závodníků se vyšplhal na číslo 64, závod pak sledovalo 1258 platících diváků.
Na závěr vám přinášíme exkluzivní rozhovor s vítězem Markem Židem:

Jak prožíváte vítězství a jak ho oslavíte?
Je to ohromná euforie, nedoufal jsem, že se dostanu do finále, natož že vyhraji. Dnes večer jdeme s rodinou a celým týmem naší stáje na pořádnou oslavu, i když vím, že mě to bude něco stát, tak to určitě za to stojí.

Jaké chvíle pro vás byla nejtěžší na dnešním závodu?
Určitě havárie Marka. Byl jsem zrovna kousek od místa, kde se to stalo. Naštěstí to ale dopadlo dobře a já ho určitě zítra navštívím v nemocnici.

Za měsíc se koná další závod v Německu. Zúčastníte se ho?
Tak to určitě ne. Ne že bych nechtěl, ale protože na to nemám finance. Nemám sponzory a musím chodit normálně dál do práce.

To jistě chápeme. Nicméně, zúčastníte se i příští rok? A co byste na závěr vzkázal našim čtenářům?
Pokud bude sloužit zdraví, rád se jich zúčastním. Čtenářům bych rád poděkoval za přízeň, popřál jim zdraví i štěstí a vzkázal, ať se přijdou za rok podívat, bude to určitě zase stát za to!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Sid, 27.10.2014

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Závody v naší obciMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­