ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Výprava na Baťův kanál

Je krásné slunečné ráno 15. září 2020 a autobus sbírá občany obce celkem na 5 zastávkách. Složení autobusu je výlučně ženské, to proto, že zájezd je pořádán místním spolkem Babinec; některé ženy však přeci jen doprovázejí jejich drahé polovičky. Po menších komplikacích u pošty se autobus rozjíždí, a když je plný cca 40 účastníků zájezdu, míří směrem na Zlínsko do povodí řeky Moravy. Naším hlavním dnešním cílem je plavit se po kanálu, který nechal vystavět pan Tomáš Baťa pro své obchodní záměry.

Po téměř hodinovém zpoždění, které jsme nabrali v Dluhonicích v koloně kamionů a nákladních aut, náš autobus konečně zastavuje v přístavu ve Veselí nad Moravou. Rychle se odbavujeme ve zdejších WC kabinkách a pak už vzhůru na vodu. Na palubě jsme přivítáni a upozorněni na možná nebezpečí (mosty) a rovněž seznámeni s průběhem plavby, která má trvat 2 hodiny.

Z vrchní paluby se kvůli ostrému slunci brzy většina posádky stěhuje do podpalubí, kde je malý občerstvovací bar a výhled z oken, která jdou šoupat tak, že skoro dosáhnete na hladinu kanálu. Kapitán lodi je jistě zkušený mořský vlk, neboť je klidný a vyrovnaný, bedlivě sleduje kanál a točí kormidlem - dbá tak na naše bezpečí.

Pak přichází zdymadlo, kterým proplouváme tam a za chvíli opět zpět. Je to nezapomenutelný zážitek. Z paluby se ozývá zpěv písní, to tu asi jen tak nemají!

Po zakotvení v přístavu jsme osvěženi a příjemně naladěni novými zážitky. Autobus nás veze do nedaleké restaurace, kde obědváme velmi chutná jídla - kuřecí řízek, ražniči s bramborem a výpečky se zelím, každý tak, jak si vybral.

Po obědě měla následovat prohlídka hvězdárny zde ve Veselí, avšak byla zavřená. Byl proto dán prostor pro rozchod na dvě hodiny. Tři kostely, náměstíčka a panský dvůr jsem stihla navštívit já, ale v dominantě města Veselí nás bylo více - byl to Kostel svatých Andělů strážných, krásná sakrální stavba s hezkým interiérem a křížovou chodbou, kde byla vystavena historie nejen stavby, ale i fotky přilehlých sakrálních památek města. Pak následovalo společné foto a vzhůru domů. Na zpáteční cestě jsme si dali ještě kafíčko ve velmi příjemném motorestu a také zmrzlinu. Domů jsme dorazili okolo 18. hodiny.

Děkuji organizátorům i účastníkům za pěkně strávený den a milou společnost, bylo to bezva a těšíme se na příště. Tak AHOJ!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Frankie12, 18.09.2020

Ceska posta    
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Výprava na Baťův kanálMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­