ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Výprava do záchytné stanice pro psy v Odrách-Loučkách

V pátek dne 7. února tohoto roku se naše skautská družina vypravila opět pomáhat. Již dva týdny před tímto datem jsme začaly s holkami shromažďovat věci a pochutiny pro psy a pejsky, to proto, že nás čekala tato výprava, jejímž cílem byla Záchytná stanice pro psy v Odrách-Loučkách. Po všemožném domlouvání, shromažďování a trasování nastal pátek, den našeho setkávání, a my - tedy já a Klárka - sedíme v autobusu a jedeme směr Odry. Zde nabereme Lucku a odtud se vydáme dál až do Louček - zastávka U Mostu, odkud je to již jen kousek.

K záchytné stanici vede blátivá cesta, na jejímž konci stojí červené auto. Ošetřovatel, pan Meco, je tedy již na místě a očekává nás (telefonicky jsme se předem objednaly).
Vstupujeme do malinkého areálu stanice, kde stojí větší modrý přívěs a sedm kotců, z nichž šest je obsazeno. Začínáme vybalovat nastřádané dary. Jsou zde dobroty, piškoty, tenisáky, hračky, granule, konzervy, obojky a další drobnosti. Vidíme, že o psy je hezky postaráno. Dostáváme každá hrst piškotů a jdeme potěšit pejsky v kotcích, kteří reagují velmi hezky a za každý piškotek jsou nadšení. Nejraději bychom je samozřejmě adoptovali, ale to není tak jednoduché, protože každá z nás má psa již doma a některá dokonce dva.

Pan Meco je velice skromný a milý starší pán. Prohodíme s ním pár slov, ale to už nám půjčuje jednoho psa na venčení. Ona je to spíše psí slečna. Jmenuje se Ejmy. Je z nich asi nejhodnější. Pan Meco prozrazuje, že brzy půjde do adopce, a to nás velmi těší. Domlouváme si ještě čas, kdy Ejmy můžeme vrátit a vyrážíme do nedalekého lesa.

Ejmy ze začátku strašně tahá, ale pak si zvykne na naše tempo a je již hodná. Cestou jí zkoušíme dávat i povely jako sedni a pac - na vše reaguje velmi dobře. Lucka prohlásila, že je hodně socializovaná a nový domov jí samozřejmě moc přejeme.

Ušly jsme kus cesty a začíná hustě poprchávat, máme však nepromokavé bundy, a tak nám to ani moc nevadí. S Ejmy se pak už asi nikdy neuvidíme, proto si pořizujeme pár fotografií - skupinovku a každá s ní sama. Je to moc fajn.
Výpravu si opravdu užíváme a pochvalujeme si, jaký to byl dobrý nápad.
Po dvou hodinách psí slečnu musíme vrátit, ale hřeje nás na srdci, že jsme mohly alespoň trochu těmto pejskům pomoci, a hlavně díky za bližší seznámení s Ejmy.

Pan Meco nám nabídl odvoz do Oder, a to je od něj moc hezké. Ptá se nás, odkud jsme a sděluje nám plány ohledně nového a hlavně většího místa záchytné stanice. Takže se budou stěhovat. To je skvělé. Přejeme mu hodně zdraví a hlavně spoustu nových domovů pro opuštěné pejsky.
Bylo to moc hezké odpoledne.
Díky a nazdar.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Frankie12, 20.02.2020

    Ceska posta
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Výprava do záchytné stanice pro psy v Odrách-LoučkáchMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­