ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.70
Hodnoceno: 20x Prosím, ohodnoť práci

Výlet do Jílového u Prahy

- reportáž ze školního výletu, příp. vypravování

Dne 27. května naše třída jela na exkurzy do Regionálního muzea v Jílovém u Prahy. Z učitelů nás doprovázeli pan učitel Linke a paní učitelka Řepková. Od školy jsme odjeli v 8:00 a pokračovali přes Prahu, kde jsme se dostali do zácpy.

Když jsme dorazili do Jílové, šli jsme do muzea, kde jsme si mohli zakoupit nějaký ten suvenýr. Poté jsme byli rozděleni do 4 skupin, které postupně za sebou chodily na prohlídku muzea. Mohli jsme si prohlédnout expozici trampingu a přírodu v jižním okolí Prahy. Viděli jsme tam například kánoi s figurínou muže, jenž jakoby sjíždí vodu a má v kanoi i kytaru, náhradní oblečení, kdyby se náhodou vyklopil, a dokonce i chleba, který vypadal trochu okorale. Při podrobném zkoumání jsme zjistili, že chleba je ze dřeva. Velkou radost nám udělal totem v podobě několika sov na sobě - jedna z nich cenila zuby, což se hlavně klukům velice líbilo. Jsou tam i osobnosti trampingu a trampské písně a jejich autoři. Vystaveny jsou zde i věci, které takový dobrý vodák potřeboval - například dobré boty, pádla, kytara, kompas a mnoho jiných zajímavých potřeb. V této expozici byly i velké fotografie naší přírody pořízené nejen ze země, ale i z ptačí perspektivy.
Největší expozicí však byla expozice zlata. Mohli jsme si prohlédnout zlato v podobě, v jakém se našlo například na kamenech, ale taky jsme mohli vidět zlato už zpracované například ve špercích, na keramice, na mincích nebo v součástkách do moderních přístrojů. V muzeu jsme neobdivovali jen zlato, ale i jiné druhy hornin vyskytujících se na našem území.
Zhlédnout jsme mohli i figurínu mistra Kellyho, známého alchymisty za časů Rudolfa II., o kterém nám bylo předloženo mnoho zajímavých informací.
Dále zde návštěvník může spatřit vytavené napodobeniny tehdejších domů a Ostrovského kláštera nedaleko Jílového, který už dnes nestojí. V tomto klášteře byly nalezeny kostry mnichů, jež jsou rovněž součástí expozice.
Na závěr prohlídky muzea jsme si mohli vyzkoušet rýžování zlata. Ti, kteří měli štěstí, nalezli pár zrníček zlata, ale popravdě většina takové štěstí neměla.

Po prohlídce muzea nás autobus odvezl do štoly sv. Josefa. Tam jsme se zase rozdělili na čtyři skupiny a dostali helmy a postupně jsme chodili do štoly. Ve štole bylo asi 8°C. Ti menší měli výhodu, protože se nemuseli tolik ohýbat jako ti vysocí jedinci. Chodili jsme úzkými chodbami a prohlíželi si žíly vzácných nerostů. Pán průvodce nám při tom povídal, co horníci prožívali ve štolách a jak a s čím tam pracovali. Ti, co nebyli zrovna ve štole, se šli projít k viaduktu a k řece.
Když jsme jeli zpět domů, hodně z nás vyčerpáním usnulo. Domů jsme se vrátili před 16. hodinou. Výlet se nám všem moc líbil.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: wewerka, 02.04.2009

    Ceska posta
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Výlet do Jílového u Prahy







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­