ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Vernisáž výstavy Člověk a Víra v Ostravě

Člověk a Víra? Ano, to už jsem někde slyšela! Pro ty, kteří ještě neslyšeli nebo spíše ani neviděli, je to společenství lidí, kteří se snaží fotograficky zachytit duchovní rozměr člověka, ale také sakrální památky naší vlasti. V současnosti tento projekt expanduje i na Slovensko k našim bratrům a sestrám.

Web Člověk a Víra dnes obsahuje až neuvěřitelné množství fotografií z různých křesťanských akcí, slavností, poutí, festivalů, ale také místních farních mší a obřadů. Každá diecéze či arcidiecéze v republice má svého vedoucího z rady starších, kteří se snaží o podporu svých fotografů. Je to opravdu jedno velké společenství lidí se stejnými zájmy, a co více, dělají to ve svém volném čase a zdarma!
Celé společenství se schází dvakrát do roka na duchovní obnově a Fotofestu. Fotografové musejí být proškoleni víkendovým kurzem. Navzájem se obohacují, ale i sami prožívají evangelizaci a pastoraci na vlastní kůži.


Dne 30. září 2018 se uskutečnila vernisáž výstavy, která je putovní a vychází ze soutěže a následného Fotofestu, kde jsou vybrány ty nejlepší fotky z uplynulého období jednoho roku. Fotografie jsou tištěny na velký formát. Vernisáž proběhla v Katedrále Božského Spasitele v Ostravě, a to od 10:30. Účastníci vernisáže si mohli fotografie prohlédnout už při nedělní mši svaté, sloužené ve stejný den bezprostředně před vernisáží.
Na vernisáži vystoupila Rychvaldská schola, mezi řečníky mj. i vedoucí Diecéze ostravsko-opavské a náměstek města Ostravy Zbyněk Pražák, jenž spolu s biskupem Františkem Václavem převzal nad výstavou záštitu.

Na výstavě jste mohli a do konce října ještě můžete obdivovat momenty zachycené fotoaparátem, nad kterými se až tají dech. Jsou k vidění nejen ministranti a kněží, biskupové, ale zejména prostý lid, lidé při modlitbě, rozjímání, v různých situacích a postojích.
Mně osobně se nejvíce líbila fotografie s vyobrazením tříkrálového průvodu nebo shledání biskupa s kněžími, ale i malé děti či stařešinové modlící se k Bohu.

Pro mě jako nováčka to byl neuvěřitelný zážitek. Výstava se mi líbila moc a třeba příští rok spolu s vámi na vernisáži narazím i na tu svou nej fotografii.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Frankie12, 05.10.2018

Ceska posta    
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vernisáž výstavy Člověk a Víra v OstravěMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­