ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Tohle místo byste měli navštívit

Nevíte, kde zažít v létě tu největší zábavu se svými přáteli? Nezoufejte, máme pro vás nečekaný tip, který vás jistě uchvátí stejně tak, jako uchvátil nás.

Jedno pondělní ráno jsme plni očekávání i přes venkovní teplotu vyrazili na výlet do Doks, přesněji k Máchovu jezeru. Jistě si řeknete, že v létě je toto místo přeplněné a vhodné leda tak pro fanatiky, kteří dokáží citovat z Máchova Máje jakoukoli pasáž, klidně i pozpátku. Ale i na to tu máme řešení a dokážeme vám, že se mýlíte.

Naše cesta vlakem se nesla v rytmu trampských písní a utekla jako voda. Po vystoupení na konečné bylo naše jediné přání zchladit se. A proto hned po příchodu do Lesního hotelu byla voda v bazénu to jediné, co jsme toho dne vyhledali.

Dalšího rána jsme, nesežráni tiplicí obrovskou, vyrazili k jezeru Máchovu. Voda byla skvělá, příjemně chladná a osvěžující, bez sinic a kalů. A poživatelné bylo i jídlo z nedalekého stánku. Písčitá pláž byla čistá, avšak sluncem rozpálená doběla, proto by nebylo na škodu vzít si příště boty do vody nebo žabky.

Večer jsme zakončili táborákem s kytarou a všichni si oheň z minimální vzdálenosti tří metrů velmi užili. Nechybělo vyprávění strašidelných příběhů, sportovní hry (které se v deset v noci ve všudypřítomné tmě hrají opravdu dobře) ani kolektivní pokec.

Ráno se neslo v posmutnělé atmosféře a nejeden z nás si přál výlet prodloužit. Netušili jsme však, že se naše přání vyplní. Po čekání na zpožděný vlak a zastavování v každé vesnici o dvanácti obyvatelích jsme o deset minut nestihli vlak z České Lípy, což pro nás znamenalo dvouhodinové čekání a dospávání v parku. Když náš vlak konečně přijel, štěstí bylo nepopsatelné. Minimálně do doby nástupu, jelikož uvnitř bylo třeba 40 °C. Už nemůže být hůř, říkali jsme si. Že může, jsme poznali v Liběšicích při dalším čekání na protijedoucí vlak s technickou poruchou. A třešničkou bylo přijetí na třetí kolej Horního nádraží. A tak jsme, i přes všechny strasti osudu, všichni dojeli bez újmy na zdraví a jen se spálenými zády.

Na toto místo se každoročně vracíme. Nejenom že je pobyt cenově přijatelný, ale také je tu hodně míst k prozkoumání a objevení. Skála nedaleko Lesního hotelu, okolní vesničky a města, ostrovy a pláže přímo na jezeře, lesopark a tenisové kurty! To vše a ještě více na vás čeká, pokud na toto místo přijedete (a pokud vám vadí davy, doporučujeme všední dny koncem června).

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Miloň, 14.04.2021

    Ceska posta
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Tohle místo byste měli navštívitMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­