ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.47
Hodnoceno: 43x Prosím, ohodnoť práci

Školní vánoční besídka

Hraje vánoční hudba, v síni je přítmí a na jeviště vtančí seskupení andělů držících svíčky.

Nenacházíme se v nebi, nýbrž na školní vánoční besídce. Na představení jsem byla pozvána kamarádkou, která nyní sedí vedle mne a nedočkavě poposedává.
"Bude tam hrát můj bráška," vysvětluje.
Zatím ale sledujeme učitelské představení (anděly se svíčkami), jak se seskupují a chodí v kruhu se skloněnou hlavou do rytmu písně. Uprostřed sedí ředitel a hraje na kytaru. Scéna působí trochu tísnivě, připomíná vězeňský průvod. Vězni však nemají svatozář.

Lidé v sále začínají být netrpěliví. Konečně andělé odcházejí, nastupuje první třída a předvádí nám, jak se slaví Vánoce v Rakousku. Představení je milé, i když každou chvíli přerušované zuřivým potleskem nadšeného příbuzenstva. Povzbuzení prvňáčci hrají téměř jako dospělí, nestačím se divit.

Druhá třída zpívá a tančí slovenské tance pěkně, ale snad nekonečně dlouho. Obdivuji se paměti nebohých dětí, které se to všechno musely naučit. Víc ale lituji sebe, neboť v síni začíná být dusno a nějaký příliš vánočně naladěný člověk zapálil františka. Několik lidí chytá záchvat kašle.

Třetí třída využila příležitosti pochlubit se svým spolužákem z Asie, a tak se dozvídáme, jak se slaví Vánoce ve Vietnamu. Země je dostatečně exotická a netradiční hudba probere i první usínající rodiče.

Na řadě je čtvrtá třída. Ze stropu sjíždí plátno a promítá se nám prezentace s vánoční tematikou, doprovázená koledami. Mezitím děti nastoupí a předvádí snad nějakou scénku. Nenápadně se rozhlížím po sále, je vidět, že většinu rodičů zaujalo spíš plátno. To ale nakonec zase vyjede a my rozpoznáme Vánoce v Austrálii.

Vracíme se do České republiky s pátou třídou. Ta začne známou reklamou s tatínkem a holčičkou aneb "Já nemusim, já už ho vidim!" Sál propuká v smích. Dobrá nálada vydrží i menší fiasko s kulisami, které se v jednu chvíli představení náhle zhroutí. Za nimi překvapeně kouká asi patnáct namačkaných dětí. Rodiče zase hledí vyjeveně na děti (kdo by věřil, že se tam vejdou!). Duchapřítomná třídní učitelka kulisy zase zvedá a hraje se dál. Scénka je vtipná, je vidět, že hrají páťáci.

Nakonec se zpívají koledy, rodiče tleskají a shánějí děti. Nikdo nešetří chválou, ale je vidět, že je teprve čtvrtek a Vánoce ještě docela nezačaly. Sál se rychle vyprazdňuje, všichni spěchají domů.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: kiki979, 01.02.2014

   
­­­­

Slohová práce Školní vánoční besídka ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Školní vánoční besídkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­