Menu
Reportáž z JOTA-JOTI 2017
- JOTA-JOTI (Jamboree on the Air - Jamboree on the Internet) - jedná se o největší skautskou událost na světě s účastí více než 1 milionu skautů z více než 150 zemí světa
JOTA-JOTI? Přesně vím, na co jste se při přečtení titulku asi ptali: "Co to je? To budou nejspíše nějaké zkratky, nebo ne?"
Ano, jde opravdu o zkratku, a to pro světové Jamboree prostřednictvím rádiových vln (JOTA = Jamboree on the Air) a Jamboree prostřednictvím internetu (JOTI = Jamboree on the Internet).
Tato akce je pořádána pravidelně každým rokem skautskou světovou organizací. Bývá v říjnu a má za úkol spojit skauty z celého světa - je to akce mezinárodní nebo chcete-li celosvětová. JOTA se uskutečnil už jubilejní 60. ročník a JOTI 21. ročník.
V jednom víkendu - letos to bylo 20.-22. října 2017 - si můžete "pokecat" se skauty třeba z Indie, Malajsie, Afriky, Austrálie, Ameriky nebo třeba jen z Velké Británie. Je potřeba se jen zaregistrovat na stránkách světové skautské organizace a vytvořit si svůj JOTA-JOTI účet. A pak být ve správnou chvíli na správném místě...
Můžete skypovat, webchatovat, mluvit přes program Teamspeak, twitterovat, facebookovat nebo prostě naladit tu správnou skautskou vlnu a poslouchat rádio.
Já se jako pokusný králík zúčastnila již minulý rok. Neměla jsem však odvahu, a tak jsem vyzkoušela jen webchat - v angličtině samozřejmě.
Letos jsem zapojila celou skautskou družinu. Pokusily jsme se o teamspeak s kluky z USA a pak i webchat. Myslím, že se to holkám z družiny líbilo. Já si pak ještě do noci psala s jednou dívkou z Jižní Afriky, jmenovala se Keemiya a byla moc milá. Dobře se mi povídalo rovněž s kluky z Ohia, Gwenem a Jeffem, nebo s Mathewem z Velké Británie.
Je to skvělý pocit být na jedné lodi a vědět o sobě víc než jen to, že jsem z té a té země. Padaly otázky, jaká je ta naše země Česká republika, ale také jaký nosíme šátek a co nejraději ve skautu děláme. Mě vždy zajímalo, jaký mají názor na toto setkání a mnozí si jen vyměnili svůj "Jamboree ID kód" a domlouvali se třeba na výměnných pobytech.
Líbí se mi myšlenka spojovat se spolu s jinými lidmi, třeba i tak jinými například v náboženském či ideologickém smýšlení, ale zároveň vědět, že patříme k sobě, že tam na druhé straně je můj bratr, moje sestra, kteří jsou ochotní se se mnou bavit i za předpokladu jakéhokoliv rozdílu mezi námi. A takové myšlenky, taková setkání, mění svět. Mění jej k lepšímu. A my máme přeci povinnost ho tu zanechat mnohem lepší, než když jsme sem přišli!
Zdroj: Frankie12, 30.10.2017
Diskuse ke slohové práci
Reportáž z JOTA-JOTI 2017
Aktuální pořadí soutěže
- Do soutěže se prozatím nezapojil žádný soutěžící.
- Přidejte vlastní práci do naší databáze a staňte se vítězem tohoto měsíce!
Štítky
strašidelné příběhy Pětka v pasti strašidelný hrad godota sofie jiri hanzelka tajné místo 2.svetové války chyže pod horami rebecca rozloučení erasmus rotterdamský Shakespeare Othello Eldest gabi skromný návrh E.Bass alva krajina popis mravnost 1990 veličenstvo kat filmová hudba postižený vynálezci Pád Bastily novinky R.U.R. rozbor epiteton pád rodu votických
Doporučujeme
Server info
Počítadlo: 734 767 363
Odezva: 0.02 s
Vykonaných SQL dotazů: 3
Návštěvnost: TOPlist.cz - školství › Český-jazyk.cz
© 2003-2025 Český-jazyk.cz - program a správa obsahu: Ing. Tomáš Souček, design: Aria-studio.cz Autoři stránek Český-jazyk.cz nezodpovídají za správnost obsahu zde uveřejněných materiálů! Práva na jednotlivé příspěvky vlastní provozovatel serveru Český-jazyk.cz! Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.
Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí