ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

Ceska posta    
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.82
Hodnoceno: 127x Prosím, ohodnoť práci

Reportáž z fotbalového utkání

  • názvy týmů byly vybrány z filmu Kožené slunce (2002, Kachyňa), ostatní postavy jsou pouze smyšlené
  • autorem této práce je David Teska, www.davidteska.cz

Dobrý den, ladíte frekvenci osmdesát osm celých tři FM. Dnes máme na pořadu komentář fotbalového utkání prestižní fotbalové ligy, a to konkrétně třetí třídy okresní soutěže mezi domácími SK Vrátno a hostujícími FC Záhoří. Tento zápas je velice důležitý pro oba týmy, jelikož se nacházejí v sestupové propasti. Remíza tedy nic neřeší. Domácí SK nastupují v klasické formaci 4-4-2, zatímco hosté očividně přijeli důstojně bojovat o udržení a vytvořili útočné rozestavení ve stylu 3-4-3. Krásné dnešní počasí přilákalo i mnoho fotbalových nadšenců a troufám si říct, že místní pořadatel utkání brzy u pokladny vyvěsí zaprášenou a dlouhou nepoužitou ceduli s nápisem VYPRODÁNO.

Vážení a milí posluchači, právě pod naším komentátorským stanovištěm vbíhají na suchý, vodou nezalitý trávník hráči obou mužstev. Bitva může začít a my sami jsme zvědaví, jak to nakonec dopadne. Hostující FC Záhoří vyhrálo los a jeho kapitán si pro první poločas vybral oblíbenou stranu domácích. Diváci samozřejmě na toto gesto odpovídají, nebudu však citovat v jakém znění. Zápas právě začal výkopem Vrátna.

Probíhá 12. minuta utkání a my se vám opět hlásíme. Zatím sledujeme pouze nudný, obranný fotbal, bez větších šancí a ohrožení branky soupeře. Abych se přiznal, jsem lehce zklamán průběhem zápasu, čekal jsem zápas s větším útočným nábojem. Doufám tedy, že se "šlágr" kola teprve rozjede ve větší parádě. Rád bych podotkl, že arbitrem utkání je známý korupční král Radim Vomáčka, jenž se nechvalně proslavil díky úplatkářské aféře koncem minulé sezóny, v níž figuroval, ovšem to jsem trošku odbočil.
Radši se vraťme k právě probíhajícímu zápasu, kde zrovna tento rozhodčí takzvaně "zařízl" domácí mančaft a pískl proti nim penaltu, z pohledu objektivního diváka byla velice přísná. Kdo ví, možná opět dostal pan rozhodčí pár "kapříků" do kapsy...
Hosté tuto šanci využívají a ujímají se vedení 1:0. Za tohoto stavu končí první poločas a já se honem spěchám zeptat kapitána domácích, jak by zhodnotil dosavadní průběh zápasu:

Dobrý den, mohl byste nám prosím objasnit moment, kdy se pískla penalta?
No, tak tato situace byla velice nepřehledná, byl zde veliký chumel hráčů a rozhodčí nakonec rozhodl tak, jak rozhodl.

Takže s výrokem rozhodčího souhlasíte?
Není snadné odpovědět, ale já si osobně myslím, že to bylo regulérně písknuto a můžeme si za to sami.

Díky, ať se daří.

Tak toto bylo několik slov od kapitána týmu a my si nyní dáme chvíli pauzu.

Vracíme se k vám s živým vysíláním, probíhá 55. minuta utkání a poslední opozdilci, kteří čekali dlouhou frontu na klobásu právě dosedají do svých lóží. Zatím však nepřišli o nic zajímavého, co nabídlo k vidění "druhopoločasové menu". Stále se domácím nedaří prorazit soupeřovu obranu, která nyní funguje jako nedobytná hradba před pevností. Nezbývá již příliš mnoho času, a také je vidět, že domácí toho mají již plné "kecky" a docházejí jim síly. Nechci být předčasným prorokem, ale já osobně to dnes vidím na tři body pro celek hostí.

Dámy a pánové, závěry mi nikdy nešly příliš dobře, jelikož Vrátnu se nakonec podařilo vstát z mrtvých a dát ukázkovou branku. Za tohoto stavu nakonec utkání skončilo a stále tedy není jasné, který tým nakonec sestoupí. Já vám děkuji za pozornost a v příštím zápase na slyšenou.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: David Teska, 12.05.2010

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Reportáž z fotbalového utkáníMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­