ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

Ceska posta    
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.10
Hodnoceno: 42x Prosím, ohodnoť práci

Psí útulek

Spousta štěkajících psů, hluk, chaos. Nejsem na nádraží, ale v útulku. Přibližně takto to vypadá před bránou ostravského útulků pro psy. Přesně v 6:00 však doráží první zaměstnanci této stanice, vše pomalu s údivem utichne a zase se znovu rozezvučí. Vstupní hala je nyní plná pečovatelů těchto roztomilých pejsků.

Za malým stolkem sedí sympatická slečna, recepční. Jdu se porozhlédnout po útulku.
Na první pohled působí interiér velice moderně, upraveně, čistě. Již na pohled druhý si však tu a tam všímám odloupnuté omítky a poškrábané podlahy. Myslím si, že je to dobře. Zcela sterilní, uklizené a čisté prostředí se v útulku udržet nedá.

V 8:00 jde skupinka cvičitelů se staršími pejsky na cvičiště. Ti mladší se jdou koupat, aby se mohli později představit svým novým páníčkům, kteří si je vezmou domů a budou se o ně starat.

Okolo 12. hodiny se schází všichni cvičitelé na malé občerstvení, potom začínají přicházet lidé, kteří by měli zájem si vzít některého z pejsků domů, ale také ti, kteří se chtějí svých miláčků zbavit. Nejčastěji je to nedostatkem času, financí, anebo je už jejich pejsek prostě omrzí.

Po 18. hodině tyto návštěvy končí a cvičitelé chystají své pejsky uložit ke spánku, nejprve ale dostanou najíst a dostane se jim i krátké hygieny. V 19:00 jsou již pejsci uzavřeni do svých klecí, kde stráví noc a mohou se těšit na další den.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Daniel Pechoušek, 30.05.2011

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Psí útulekMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­