ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

    Ceska posta
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.69
Hodnoceno: 16x Prosím, ohodnoť práci

Předvánoční reportáž z OC Nisa v Liberci

Je 23. prosince, den před Vánoci. Stojím na parkovišti, doslova přeplněném auty, před budovou obchodního centra Nisa.
Už zvenčí je budova vánočně nazdobená a drobné sněžení ještě podtrhuje vánoční atmosféru. Vcházím dovnitř. Co výloha, to vánoční motivy, v každé druhé výloze na mě vykukuje předvánoční výprodejová sleva, která ještě láká k dokoupení posledních dárků pod stromeček. V obchodním centru je doslova hlava na hlavě. Vzduchem se vine ševelení zástupu lidí, co tu proudí sem a tam. Jak se blížím ke kruhovému centru Nisy, ševelení pomalu přehlušuje nějaká maličká kapela, která hraje koledy a snaží se tak zklidnit nákupní horečku posledních dní. Ze zvědavosti se vydávám nakouknout do nejbližšího obchůdku, kde najdu další opozdilce, kteří ještě nemají dárky, jak chodí mezi regály a hledají, jestli by se jim náhodou něco nehodilo pro jejich nejbližší pod stromeček. Na chvíli se přidám a koukám, zda tu nenajdu nějakou drobnůstku, po chvíli to ale vzdám a odcházím pryč. Znovu, jen co vyjdu na chodbu, zaslechnu vánoční koledy a přecházím do knihkupectví, kde během necelých deseti minut kupuji dárek pro dědu s babičkou.
Přestože jsem koupil poslední dárek, ještě musím zdolat zbytek kolečka vinoucího se kolem celého obchodního centra. Nakonec jsem rád, že se po hodině a půl dostávám konečně ven a mířím domů.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Shatamik, 03.01.2012

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Předvánoční reportáž z OC Nisa v LiberciMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­