ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

Ceska posta    
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.16
Hodnoceno: 25x Prosím, ohodnoť práci

Pražský koncert kapely Simple Plan

2. září 2011 se mně a dalším čtyřem tisícům lidí konečně splnil velký sen - do Prahy totiž přijela kanadská skupina Simple Plan!
Lístky na koncert byly vyprodány do jednoho už na konci předchozího školního roku a všichni se nemohli dočkat toho nadcházejícího. Celé prázdniny se fanoušci z Čech i ze Slovenska domlouvali na překvapení pro své idoly. Dárek skupině nebyl světoborný, ale doufali jsme, že splní očekávání a bude to dostatečné poděkování těm úžasným pěti lidem, kteří ovlivnili naše životy.

Nyní se vraťme do minulosti na místo, kde se tato událost roku odehrála.
Před Incheba arénou v Holešovicích se řadily davy mládeže už od časného rána. Asi někteří nešli do školy nebo nemohli dospat, jak moc se těšili. S přibývajícími hodinami začal růst i počet nadšených účastníků, nedočkavých večerního koncertu. Aby si zajistili dobré místo, nejlépe co nejblíže k pódiu, klidně si půl dne počkali venku - měli štěstí, že nepršelo! Po čtvrté hodině už zde byl zástup, jako by snad někdo dával CD skupiny zadarmo. Kolem šesté hodiny večerní už začali vpouštět do arény, kam se všichni hrnuli jako hladoví a rozzuření býci na toreadora. Nechyběla pořádná tlačenice, po které na zemi zůstaly jen prázdné lahve a jiný nepořádek.

Vzduch začínal houstnout. Do půlhodiny to v hale připomínalo pole plné kukuřice. Čas ubíhal pomalu a všichni napjatě čekali, kdy se začne něco dít. Po dlouhém stání v davu, ve kterém si každý připadal jako jedna ze sirek v přeplněné krabičce, se konečně začala připravovat předkapela Imodium. Po zahrání úvodní písně sklidila nevalný úspěch od publika. Jak by také ne, když všichni čekali jen na jedno - až vystoupí ta hlavní skupina, kvůli níž se sem tolik drali. Imodium byli sami prý také poctěni, že před tak skvělou skupinou mají čest hrát. Není se čemu divit, když Simple Plan mají turné na novou desku s názvem "Get Your Heart On!" po celém světě! Předkapela dohrála a napětí stoupalo, že by se dalo krájet. Už se to blížilo, blížila se chvíle tajení dechu, fanoušci skandovali, dlouhá chvíle čekání jim připadala až příliš dlouhá. Najednou celá hala ztichla...

A už jsou tady! Aréna vybuchla radostí a štěstím všech fanoušků. Skupina otevírala show starou písní, při níž nebylo slyšet dokonce ani zpěv, jak arénou burácely ohlušující reproduktory. Začali hrát písně z nových i starších alb a zábava pokračovala ještě další dvě a půl hodiny. Píseň střídala píseň, jedna lepší pecka než druhá. Nadšení posluchači skákali, výskali, zpívali a do toho všeho ještě stíhali fotit a natáčet, aby měli jejich kamarádi, kteří se nemohli dostavit na koncert, nad čím užasnout nebo spíš co závidět. Vzduch v aréně byl i přes klimatizace vydýchaný, takže se někteří museli prodrat davem za čerstvým vzduchem. Atmosféra byla ale přes to všechno nepopsatelná a nezapomenutelná. Kapela totiž po prezentování dárku od nás ve formě tisíců srdíček s anglickým nápisem "Děkujeme" a několika věcných darů přidala pár dalších písní jako bonus. Hlavní zpěvák skupiny dokonce zahrál sólo na kytaru se zpěvem písně "Perfect" a všichni byli tak zaskočeni, že ani nedýchali.

Na závěr nám všichni členové skupiny obrovsky poděkovali a slíbili, že se nevidíme naposled, že brzy opět přijedou. Svůj slib jistě dodrží, protože budou hrát na Prague City Festivalu, který si určitě nikdo nenechá ujít. Po skončení koncertu měli někteří fanoušci štěstí se osobně setkat a vyfotit s muzikanty, ale autogramiáda se bohužel nekonala. Další šťastlivci si odnesli z akce trsátka, krásné paličky nebo dokonce trička. Ještě dlouho po koncertu byli všichni plni zážitků.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Terless, 06.06.2012

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pražský koncert kapely Simple PlanMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­