ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

    Ceska posta
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.73
Hodnoceno: 15x Prosím, ohodnoť práci

Prague Car festival: Nadšenci na jednom místě

Pražské výstaviště PVA se rozkládá na rovné ploše v Letňanech. Každý týden se celý areál mění jak zevnitř, tak zvenčí - je totiž domovem pro rozmanité expozice - od akvarijních rybek až po kamiony. Dnes vyrážím na toto místo zhlédnout zajímavou výstavu rovněž z oblasti motorismu. Sraz nadšenců do "tuningu" (úpravě a ladění aut; primárně za účelem dosáhnutí většího výkonu) se zde koná už potřetí.

Po zaparkování svého auta si u pokladny vyměňuji voucher za plnohodnotnou vstupenku v podobě náramku s jistým sériovým číslem. Přede mnou se rozprostírá již zmíněný monstrózní areál, vypadajíc ještě mnohem větší než při mé poslední návštěvě. Exteriéry se ještě plní vozy snad všech značek světa.
Dorazil jsem celkem brzy, avšak i přesto se zde už dají najít překrásně zachovalá auta. Pestrobarevnost aut, hlasitá moderní popová hudba, spoře oděné latexové krásky, to vše na mě přímo dýchá. Mým hlavním cílem jsou však upravené modely německé značky Mercedes-Benz! A pevně doufám, že se mi budou protáčet panenky.
První nádherně nablýskané stroje (zaparkované před hlavním vchodem) poutají mou pozornost především díky jejich zvuku. Řinčení řemenů je pronikavé, zdravé a líbezné. Přistupuji nejprve k zelené Corvettě z roku 1980. Jedním slovem - úchvatná! Bohužel není na prodej, slyším z rozhovoru majitele s jistým nadšencem. Nedivím se.

Po prvním "tuningovém orgasmu" vstupuji do haly s natěšením srovnatelným s pětiletým klukem, který má dostat novou hračku. V hale A se nachází starší modely, zrenovované k nepoznání. Fascinuje mě, jak má každý majitel svého miláčka dokonale nablýskaného a vyleštěného. Tito lidé jsou restaurováním a laděním aut prostě nadšeni - milují to. Postupně procházím s menšími zastávkami u zajímavějších modelů (nejen) evropských značek halu B a halu C; mj. zjišťuji, že vystavované kousky nejsou nijak řazeny, například dle roku výroby či země původu.
Nyní se nacházím před stájí profesionální tuningové firmy Falken, která na této výstavě ukazuje upravené Mustangy a Nissany GTR.
Dost slintání. V malinkém obchůdku se suvenýry kupuji svému kamarádovi flashdisk ve tvaru Aston Martina DB9 - ideální vánoční dárek.

Konec dobrý, všechno dobré. V hale E se nachází stáj Brabus - specialista na tuning a nejvýkonnější modifikace vozů Mercedes-Benz (!). Fotím si všechno, co se dá. Znak firmy, bílou metalickou karoserii, pohled do temně černého interiéru, dvojité mlhové světlomety apod. Našel jsem je! Nyní jsem ten pětiletý kluk já - bezpochyby. Brožurky a slušivé fotky si odnáším s sebou ven. Už jsem zde strávil mnoho hodin. Nelituji ani jedné minuty. Nechávám si ujít probíhající promenádu v plavkách jistých modelek a pár soutěží typu tomboly; nic mi to neříká.

Šok, který nastal, když jsem vyšel ven z areálu PVA, byl velký. Kapacita vystavovaných aut zaparkovaných před hlavním vchodem se přibližně ztrojnásobila. V důsledku toho jsem odešel z výstavy o přibližně hodinu nebo dvě později, než jsem chtěl. Jako každý rok byla naprosto skvělá. Odcházím a střídavě slyším nadšené hlasy příchozích a ještě nadšenější hlasy odcházejících davů. Silný zážitek, jenž za těch dvě stě korun českých určitě stál. Za rok na shledanou.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ragemode, 06.11.2012

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Prague Car festival: Nadšenci na jednom místěMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­