ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.40
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Není film jako film aneb Řečkovický majáles 2013

Každoročně velmi očekávanou a do detailů připravovanou událostí gymnázia Brno-Řečkovice je studentský majáles. Tato akce je jedinečnou příležitostí ukázat veřejnosti naši školu v dobrém světle, pobavit se a dělat něco společně jako celá škola. Každým rokem se dvě třídy stresují s přípravou a organizací majálesu a ostatních dvanáct tříd vymýšlí nejlepší ztvárnění tématu, které bylo zadáno, aby vyhráli hlavní cenu.

Všichni studenti se - jako obvykle - i tento rok sešli 1. května. Rozdílem oproti minulým ročníkům majálesu bylo ovšem místo, odkud v 8:30 začal průvod masek, čímž nebyla budova na ulici Terezy Novákové, ale dočasná alternativa na ulici Hapalova. Po průvodu se celá škola shromáždila v řečkovickém amfiteátru, aby si poslechla školní hymnu a zahajovací slova ředitele. Poté se už mikrofonu ujali moderátoři z řad organizujících septimánů. Představili nám porotu ve složení našich známých profesorů a pak již zahájili letošní filmový majáles a vyzvali na parket první třídu s jejich scénkou.

Z každého ročníku jsme nejdříve zhlédli třídu A a potom B. Po jejich vystoupení vždy porota určila lepšího z ročníku. Primáni se ukázali jako chytří a vynalézaví studenti, když k tématu horor vymysleli zajímavý příběh. Majálesu se zúčastnili poprvé, ještě moc nevěděli co dělat, a proto jejich scénka vypadala poněkud neohrabaně a nedotaženě.

Sekundy měly za úkol zpracovat českou klasiku, což pro tak mladé studenty bylo, podle mě, docela obtížné. Ale poradili si s tím dobře a my se zasmáli známým hláškám z filmů.

Na tercie padlo téma akční film. Jedna třída zvolila Jamese Bonda a druhá Piráty z Karibiku. Obě se ale shodovaly ve výběru písně a zpracování, protože ani jedné z nich nechyběl Harlem Shake a uchvacující herecký výkon profesorů. Jak tedy porovnat dvě třídy, u kterých záleželo hlavně na profesorech?

Kvartáni měli moc dobré téma, a sice fantasy. Obě třídy to zvládly skvěle. Mělo to příběh, vtip, dobrou choreografii i kostýmy, prostě všechno. Mně osobně se kvarta A moc líbila, ale diváci to moc neocenili, nebo na ně zapomněli, protože vystupovali už jako třetí v pořadí.

Kvinty věděly, že jim už nezbývá moc času, už vystoupí jen tento a jeden další rok a konec. Proto do svého romantického žánru dali studenti hodně úsilí, i když choreografie nebyla nic moc, ale zase tu záleželo především na výkonu jednotlivců.

A nakonec už zbývají jenom sexty. Ročník, který soutěží naposledy a příští rok se ujme organizace. S tématem muzikál jsme si opravdu vyhráli. Na jedné straně Pomáda, na druhé Rebelové. Myslím, že vítězství v posledním ročníku je opravdu zasloužené a máme z toho radost o to větší, že v minulých letech jsme nebyli moc úspěšní.

Řekla bych, že letošní organizace byla hodně dobrá. Bohužel se většina mladších studentů hned po skončení scének rozprchla a nezaznamenala kapelu, která poté hrála k našemu vítěznému tanci. Teď už jen můžu dodat: hodně štěstí a nervů pro nás na příští rok!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Nesvadbová Alena, 16.05.2013

    Ceska posta
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Není film jako film aneb Řečkovický majáles 2013Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­