ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.63
Hodnoceno: 92x Prosím, ohodnoť práci

Mistrovství světa v zírání

Každý rok se mnoho lidí vypraví na tuto velkou událost. Letos se chystám i já nahlédnout blíže do tajů této disciplíny. Řeč je o mistrovství světa v zírání, kde proti sobě ve finále nastoupí 40letý Alessandro Kampagnola, narozený v Itálii, a proti němu loňský mistr světa, rodák z Polska, Sigmund "Siggy" Spatsky, který nejenže vyhrál minulý ročník, ale je celkově šestinásobným mistrem světa v této velmi vzrušující disciplíně a ve svých 32 letech je jeden z nejúspěšnějších závodníků v tomto sportovním odvětví.

Na událost takového rozsahu se chystám poprvé v životě, tím pádem mě velmi zajímá, jak vše dopadne. Velmi mě zajímá, jak bude probíhat toto klání, už proto, že na tak velkou událost najali jednoho z nejzkušenějších komentátorů z tohoto oboru - Davida Joyce, jenž komentoval například souboj mezi Romanem Solowkou a Yiurinem Uzliamem, Edem Steadem a Sidem Harthou nebo mezi Ananem Nanakem a Johnem Duranem.

Projíždím městem, pokouším se dostat co nejblíže ke stadionu, všude jsou obrovské davy lidí, jsou zde ženy, muži i děti, kteří vyvolávají různá hesla, nastavují pomalované tváře a předhazují kolemjedoucím všelijaké transparenty. Je vidět, že město touto velkou akcí opravdu žije.

Jsem na místě, stadion puká ve švech a atmosféra je takřka jako na velkém fotbalovém utkání, fanoušci povzbuzují oba borce.
"Do toho, Siggy!" ozývá se z publika. Ano, je to opravdu krásná podívaná. Útok střídá útok, oba borci se snaží držet spíše obranné postavení. Je vidět, že Spatsky je již zkušeným zíračem, ale proti tomu Kampagnola celkem důstojně odolává. Po dlouhé době, kdy oba nasazení drží svou formaci, začíná Kampagnolovi rašit pot na čele, a to opravdu není dobré znamení. Po 9 minutách nervy drásajícího boje je nervozita značně vysoká. Kampagnola se drží, ale nátlak Spatskeho je tak velký, že pomalu donutí soupeře k cukání hlavou a tím souboj vrcholí. Kampagnola vypadá, že má již "vyzíráno" a dostává se do úzkých, Spatsky má vše plně ve svých rukou. Zahnal Kampagnolu do obranné pozice a ten jen zírá, jak to dopadne, jeho zrak evidentně slábne a Spatsky za chvíli vše ukončí. Kampagnolova hlava cuká čím dál tím častěji, jeho oči se zalévají potem. Jak dlouho to ještě může vydržet? Je to opravdu jen hra o vteřiny. A je to tady! Spatsky obhajuje svoji pozici bezkonkurenčního mistra světa a již posedmé vítězí!

Na tváři Kampagnoly je vidět velké zklamání, že se nepokusil ještě o větší výkon, ale myslím si, že může být spokojený. Ve svých 40 letech již přemýšlel o ukončení kariéry, ale věřím, stejně tak jako mnoho jeho fanoušků, že ještě pár let vydrží a příští rok se opět pokusí zabojovat a možná získá i nějaký ten další úspěch na svůj účet.

Mé dojmy po napínavém zápase jsou velmi kladné, nejenže oba borci prokázali nesmírnou vytrvalost, ale i neustálé povzbuzování ze strany fanoušků ve mně vzbudilo dojem, že tento sport začíná mít čím dál tím větší tradici a nebojím se říci, že by i jednou mohl prorazit na olympijské hry. Možná jediné, co mě zarazilo, je to, že už i do tohoto sportu začínají zasahovat drogy. Nedávná dopingová aféra donutila pořadatele většiny velkých klání k mnoha opatřením. Těším se na další ročník tohoto mistrovství a věřím, že mnoho dalších lidí objeví krásu tohoto sportu.


Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Příba, 02.05.2011

    Ceska posta
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mistrovství světa v zíráníMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­