ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.80
Hodnoceno: 40x Prosím, ohodnoť práci

Maturitní ples

- reportáž z maturitního plesu, případně vypravování

Náš den "D", na který jsme se těšili celé čtyři roky, se uskutečnil 6. února v Sadové kavárně v Praze.
Ve 20:00 byl ples zahájen moderátorem Karlem Opickým a my jsme byly již připraveny předvést své předtančení, které jsme se pod vedením tanečního mistra Daniela Mývala zdárně naučily. Rytmická hudba navnadila k příjemné zábavě.

Zatímco se pozvaní hosté kochali pohledy na orientální tanečnice "Orient girl", my jsme se oblékaly do pečlivě vybraných šatů. Nejrůznější barvy a střihy šatů vynikly na každé z nás. Poté, co se podařilo všem maturantům bez újmy na zdraví sejít strmé schody vedoucí z balkonu, "ostužkovala" nás třídní učitelka Jana Klásková. Ředitel školy Ing. Vilém Gill pronesl přípitek, spolužačka Jana Holá poděkovala rodičům a učitelům za podporu při studiu a připili jsme si na úspěšný život a samozřejmě i blížící se maturitu. Zvláštní poděkování patřilo třídní učitelce, jež nás provázela pracným studiem, a proto jsme jí vyjádřili slova díků v podobě víkendového pobytu pro dvě osoby ve Františkových Lázních.

Nezbytnou součástí plesu byl nejen zpěv studentské hymny, ale i sólo s rodiči, učiteli a samozřejmě sólo maturantek, které si mnohé z nás dopřály se svými milovanými protějšky či kamarády pod vedením kapely Sokrates ze Stodu. Doprovodný program zajišťovali i aktéři z Karových Varů, kteří předvedli nezapomenutelnou ohnivou show. K volání hasičů naštěstí nedošlo, i když jeden okamžik mi v šatech bylo opravdu velice horko.

Po dražbě a prodání půlnočních novin zábava vrcholila, jelikož následovalo půlnoční překvapení. Všichni dobrovolní herci byli již připraveni, přičemž se objevil problém. CD s připravenou hudbou se ztratilo. Mnozí si mysleli, že je to předem připravená akce, ale ve skutečnosti tomu tak nebylo. Nakonec se objevilo a my jsme se mohli přesunout na slunnou pláž, kde hlavní roli hrály úchvatné boubelky. První pomoc nám podávala nejen Pamela z pobřežní hlídky, ale i typicky česká zdravotní sestřička v podání jediného zdravotního bratra v této třídě.

Závěr plesu byl ve dvě hodiny ráno, proto mě udivuje, že více méně jen kvůli šesti hodinám jsme měli takové přípravy. Od nejrůznějších dohadů přes veřejné hádky a nesnášení se jsme si nakonec všichni ples užili a posléze i většina hádek byla zapomenuta. Někteří na něj kvůli zdravotním problémům vzpomínají dodnes, jiní si připomínají radostné i méně radostné chvíle už jen na videu. Doufám, že se stejnou mírou líbil i všem pozvaným, kteří zajisté pochopili, že improvizace není naší třídě cizí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Buginka, 31.03.2009

    Ceska posta
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Maturitní plesMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­