ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.45
Hodnoceno: 11x Prosím, ohodnoť práci

Lhenice

  • reportáž z Lhenic (práce živě v "přímém přenosu" popisuje Lhenice)
  • Lhenice jsou městys, ležící na jihu Čech v Šumavském podhůří (okres Prachatice)
  • oficiální webové stránky městyse Lhenice: www.lhenice.cz

V podhůří Šumavy v blízkosti Českých Budějovic a Prachatic se nacházejí Lhenice, malý městys s cirka dvanácti sty obyvateli, po kterém vás provedu.

Při pohledu z letadla plachtícího vzduchem by vás nejspíše zaujala naše základní škola a její nově vystavěné sportovní hřiště. Z její barevnosti by vám přecházely oči kolem, někomu by se možná zalíbila, ale jiným - například mně - by možná nejvíce posloužil papírový pytlík na zvracení. Aneb sto lidí, sto chutí.
Po následném vzpamatování byste si nejspíše všimli lhenického kostela, který je zaslíben sv. Jakubu. Po tomto pobožném momentu by vás pak pravděpodobně již začaly zajímat maličko důležitější věci: "Je ve Lhenicích pošta? Nebo obchod? Je kam si dojít na panáka v případě nejvyšší nouze? Kde se pobavit? A co děti, mají si kde hrát?"
Tipuji, že byste patrně odpověděli NE. Já bych vás ale rychle vyvedla z omylu, na všechny vaše otázky bych musela popravdě odpovědět ANO.
Dejme tomu, že sezení na nepohodlných sedadlech v letadle nás už omrzelo. Řekněme, že budu tak neskonale laskava (což by se asi ve skutečnosti nestalo) a provedu vás po Lhenicích podrobněji.

Na náměstí vám ukáži již zmiňovaný kostel a v jeho pozadí faru a lhenický zámek, dále se pozastavíme nad starou nově zrekonstruovanou radnicí, kašnou, sochou svatého Vojtěcha, lhenickým hotelem a pro vás velmi důležitými stavbami - obchodem a hospodou.
Dalším bodem na mém seznamu je přednáška o slavných lhenických rodácích a památkách (které já se samozřejmě nezúčastním, jelikož i má laskavost má určité meze). Zde se dozvíte nějaké pro vás jistě velice zajímavé postřehy ze životů například loutkáře Lubora Friedricha, spisovatele Jana Mayera Kőnigsreitera nebo violoncellisty Jaroslava Hájka.
Dále vás asi docela překvapí stáří naší lípy, promítnou vám obrázky lhenické křížové stezky (o pohledu naživo ani nepřemýšlejte, neboť do takového kopce s vámi nejdu) a budou vám převyprávěny dějiny sahající až do druhé poloviny 13. století.
Na této jistě "velice zábavné" přednášce vás nechám a sama se půjdu toulat uličkami a ovocnými sady mého milovaného rodiště.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: pampeliška, 19.01.2012

    Ceska posta
­­­­

Diskuse ke slohové práci
LheniceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­