ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.16
Hodnoceno: 32x Prosím, ohodnoť práci

Koncert John Wolfhooker

V únoru jsem se rozhodla zajít si s kamarádem na dlouho očekávaný koncert jedné ne úplně známé české, slovenské a československé kapely v Praze. Ten se konal v pátek 2. 2. v Praze v Paláci Akropolis.

Když jsme na místo dorazili, trochu nás překvapilo, že sál, v němž se měla zanedlouho předvést první kapela, byl skoro prázdný. Po chvíli se ale místnosti včetně baru začaly plnit lidmi s tričky s holuby (ano, hlavní skupina má ve svém znaku holoubka), kteří si chtěli poslechnout kvalitní muziku.

Po devatenácté hodině nás přivítala česká rocková skupina se jménem Donnie Darko. Říkáte si: "Donnie Darko? To už jsem někde slyšel. Není to náhodou film?" Ano, stejnojmenná skupina čtyř mladíků kolem dvaceti let tento film totiž naprosto miluje. Před jejich představením jsem nevěděla, o koho jde, ale po pár písních jsem si je ihned oblíbila.
Kapela nehrála ani tři čtvrtě hodiny a už ji musela přijít vystřídat další. Byla jsem docela zklamaná, chtěla jsem z jejich tvorby slyšet ještě o něco víc, jenže skupina, která je vystřídala, se mi také okamžitě zalíbila. Tentokrát šlo o slovenskou punkrockovou skupinu From Our Hands, která je již obecně trochu známější. Zahrála si například na festivalu Rock For People. Nakonec si z přítomných získala nemálo nových příznivců, včetně mě...

Kolem deváté hodiny večerní přišli na řadu konečně ti, na které všichni v sále čekali. Skupina John Wolfhooker byla přivítána bouřlivým potleskem.
John Wolfhooker je československá rocková skupina založená roku 2013 bratry Adrianem a Ronym Janečkovými. Aďo Janeček hraje na bicí, kytarista Rony Janeček zpívá i vokály, Filip Vlček je baskytarista a skupinu doplňuje hlavní zpěvák Martin Čupka. Zvláštní název pro kapelu, že? Jméno kapely je ale odvozené a složené z příjmení členů - tedy "John" po bratřích Janečkových, "Wolf" jako Filip Vlček a konečně "hooker" podle Martina Čupky...
Během svého vystoupení nám předvedli i něco ze svých nových kousků, ale samozřejmě hlavně jejich všemi očekávané písně ze starší tvorby. Nejvíce úspěchů se však jako vždy dostalo jejich nejznámějším hitům, jako jsou Zeddknot a Chupacabra, které jsou i mými nejoblíbenějšími skladbami.

Asi největším překvapením na koncertě byla scénka, kdy se Martin Čupka uprostřed jedné z písní naklonil do davu a políbil dívku v jeho věku. Celý sál začal tleskat a křičet. Byl to šok i pro mě, poté jsem se dozvěděla, že šlo o jeho přítelkyni.

Koncert byl podle mě velmi úspěšný, fanoušci si na konci celého vystoupení ještě vytleskali poslední přídavek. I když jsem po několika hodinách vedle zesilovače neslyšela skoro nic, místo hned u pódia mi vyhovovalo, byl tam dobrý výhled na hlavní protagonisty. A ačkoliv mé uši po koncertu trpěly, odnesla jsem si já i ostatní další skvělý zážitek z Prahy.
Budu se těšit na další shledání s kapelou John Wolfhooker!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Klára, 02.05.2018

    Ceska posta
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Koncert John WolfhookerMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­