ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.58
Hodnoceno: 59x Prosím, ohodnoť práci

Horolezecká stěna

Je snadné dopravit se do Kuřimi. Cesta vede vlakem nebo autobusem. Tak jako tak je konečná na železniční stanici. Odtud stačí pár kroků co se vejdou do deseti minut. Nakonec už nás dělí od budovy Sokolovny jen hlavní silnice...
Zadní vchod vedoucí k umělé stěně je nevlídný. Plechové dveře a za nimi šero. Úzké, dřevěně schodiště vede k dalším dveřím. První menší místnost slouží k odložení obuvi. Žebříkem je propojená s dalším prostorem, kde jsou skříňky na oblečení.
Největší místnost do poslední chvíle skrývá svou nádheru. Ihned nás osloví její nezaměnitelný pach. Mísí se zde vůně magnézia, lan, žíněnek, dřevěných stěn... Stovky různobarevných chytů jsou úplně všude. Na první pohled se může zdát, že rozložení barev je náhodné. Omyl! Různé barvy - různá obtížnost. Jejich umístění se neustále předělává, aby se pravidelným lezcům neokoukali.
Celá místnost připomíná pohled na zmačkaný papír zevnitř. Různé výstupky, převisy, stěny stoupající šikmo vzhůru. Jen část jedné ze stěn stoupá přímo kolmo vzhůru...
Na tabulce s otevírací dobou je napsáno 'otevřeno furt'. "Jak je to možné?" ptala jsem se majitele stěny, pana Dufka: "To je jednoduché. Bydlím nedaleko a na tabuli je také moje telefonní číslo. Každý příchozí může kdykoli zavolat a já jen dovezu klíče..."
Pouštíme se chytů. Jen neradi sundáváme sedáky, "lezečky". Čas rychle utekl. Nejsme místní a za chvíli nám jede poslední spoj.
S dobrým pocitem uvolnění jsme opustili budovu. Bylo to jako návrat z jiného světa. Hlavami nám víří myšlenka: "Jak asi budou rozmístěny chyty na druhé největší stěně v republice příště?" Nechme se poddat!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Eldik, 09.10.2005

Ceska posta    
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Horolezecká stěnaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­