ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.37
Hodnoceno: 169x Prosím, ohodnoť práci

Gymnázium

Z dálky vzhlížíme k dvoupatrové budově. Je to gymnázium nebo ne? Důstojně vypadající nápis na oranžové omítce nově přistaveného křídla domu nás ujistí. Opatrně vcházíme dovnitř. Nevíme totiž, co nás čeká. Zvláštně na nás působí spojení starého, ale mohutného domu s moderní přístavbou. Projdeme dvěma dveřmi a uvítají nás šatnové skřínky. Stojí jich tu opravdu požehnaně. Pokračujeme dál, doprava do té starší části školy. Hodiny ukazují krátce před čtvrtou odpoledne, u oválného stolu sedí před malým bufetem několik studentů. Povídají si, někteří se učí na následující den. Zeptali jsme se jich, jak se jim zde líbí. Slova se ujala dívka s krátkými blonďatými vlasy.
"No, já se tu učím docela dlouho. Těší mě, že nás vzdělávají skvělí, někdy docela přísní profesoři, máme tu odborné učebny na fyziky, chemii a tak. Na základce jsme nic podobného nezažili. Možná, že už to tam taky postavili."
"Fyzika mě nezajímá, já mám radši tělocvik. V nové tělocvičně trávím opravdu spoustu času!" skočil dívce do řeči hnědovlasý mladík.
My si však prohlížíme gymnázium dále. Vyjdeme mírné schodiště, míjíme bystu známého českého spisovatele, který zde působil. V prvním patře nahlídneme do prázdné sborovny. Je to mile vypadající prostornější místnost. Uvědomujeme si, co všechno zde může zaznít na poradách, o přestávkách. Co by za to někteří studenti dali, kdyby to mohli slyšet! Na chodbě potkáme jen paní uklízečku. Nyní je zde liduprázdno, vyučování skončilo, avšak dopoledne o přestávkách jistě chodby praskají ve švech. Většina tříd se odpoledne bohužel zamyká, nenakoukneme tedy dovnitř. Škoda! Ve druhém patře si přečteme nástěnky u zamčené učebny biologie. Některá témata nás docela zaujala.
Procházkou po škole se nám vybavily vzpomínky na naše léta strávená v lavici. Za tu dobu se určitě změnila spousta věcí. Prošli jsme mnoho škol, tato na nás zapůsobila hřejivým dojmem. Jistě nabízí svým studentům mnoho příležitostí ke vzdělání a dělá vše proto, aby je správně připravila na vysoké školy, na budoucnost.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: anaj, 25.10.2005

    Ceska posta
­­­­

Diskuse ke slohové práci
GymnáziumMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­