ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.

Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.86
Hodnoceno: 37x Prosím, ohodnoť práci

FTS Florbal Náchod vs. SED Havlíčkův Brod

V sobotu 24. března se všichni milovníci florbalu z okolí Náchoda sešli v náchodské hale Plechárna, aby podpořili místní klub FTS Florbal Náchod, který zde měl odehrát již třetí vzájemný zápas se soupeřem z Havlíčkova brodu. Tento duel, hraný na 3 vítězné zápasy, se po prvních dvou zápasech přestěhoval do Náchoda. Z Havlíčkova Brodu si náchodští florbalisté odvezli (po prohraném zápasu 9:11 a po výhře v prodloužení 5:4) vyrovnaný stav série 1:1. O to větší měli náchodští motivaci, protože mohli ukončit sérii o záchranu v 1. florbalové lize (tedy v druhé nejvyšší soutěži v republice) ještě v domácím prostředí, a to za předpokladu, že by svého protivníka porazili v obou víkendových zápasech.

Bitva vypukla v 19 hodin. Domácí vlétli do zápasu ofenzivně naladěni a už v prvních minutách měli několik dobrých příležitostí skórovat. Ojedinělé pokusy vstřelit branku hostů zneškodnil vynikající gólman domácích, Michal Hála. Postupem času se hra vyrovnávala a oba týmy si vypracovaly několik solidních šancí. I díky podpoře výtečných fanoušků, kteří povzbuzovali domácí hráče a tvořili skvělou atmosféru, se v 11. minutě přesně trefil střelou do pravé šibenice domácí Oubrecht a otevřel skóre utkání. Tribuna vypukla nadšením, všichni jásali a slavili vstřelenou branku, až na malý hlouček fanoušků z Havlíčkova Brodu.
Následná hra nepřinesla žádné vzrušení, což platilo jen do 19. minuty, kdy zbytečně fauluje domácí Batěk a je vyloučen na 2 minuty. Ze svého trestu si však na trestné lavici neodkroutil ani půl minuty a mohl se vrátit, jelikož tým hostí využil přesilovou hru a srovnal skóre na 1:1. V první třetině se již nic zásadního nestalo.

Druhá třetina nabídla možnost přesilové hry oběma týmům, ale ani jeden tým ji nedokázal přetavit v gól. Šance hostí likviduje fantastickými zákroky strážce branky Hála, ovšem ani domácí nejsou schopni využít alespoň jednu ze svých mnoha příležitostí. Stejně tak ani hra v plném počtu nepřinesla žádné branky, a proto druhá třetina končí stejně jako ta první za nerozhodného stavu 1:1.

Po bezbrankové druhé třetině přichází poslední třetí třetina, v níž se bude rozhodovat o vítězi. Hosté už od začátku zvýšili intenzitu napadání, což dělalo domácím značné problémy při rozehře, a tak docházelo ke zbytečným ztrátám míčku ve vlastní třetině. Po jedné takové chybě přichází trest ve formě laciného gólu a hosté se ujímají poprvé v zápase vedení.
Náchodu na vyrovnání zbývá jen už několik minut. Následně mají ještě možnost přesilové hry, kterou však nevyužívají a naděje na vítězství pomalu mizí. Minutu a půl před koncem základní hrací doby si domácí tým bere timeout, po kterém se již náchodský gólman do branky nevrací. Nezbývá než zkusit hru bez brankáře se zvýhodněním jednoho hráče v poli. Vyrovnávací gól však nepřichází, navíc několik vteřin před koncem definitivně rozhoduje o vítězství týmu SED Havlíčkův Brod střelou do prázdné branky Beránek.

Propuká veliká radost všech hráčů Havlíčkova Brodu a hrstky příznivců vítězného týmu, kteří nešetřili cestu a přijeli podpořit svůj tým. Domácí jsou zklamaní z výsledku. I přes mnoho šancí dokázali vstřelit jediný gól. Jejich trenér na to měl stejný názor a uvedl: "S jedním gólem těžko vyhrajeme, o případné prodloužení jsme se připravili vlastní chybou v rozehře."

Skleslí náchodští fandové opouštěli halu s nadějí, že alespoň nedělní zápas následujícího dne by mohli vyhrát a srovnat sérii na 2:2. V takovém případě by se rozhodovalo v pátém utkání, jež by se hrálo znovu v Havlíčkově Brodě. K tomuto scénáři však nedošlo, neboť i druhý domácí zápas náchodští prohráli, takže se s první ligou musí nejméně na jeden rok rozloučit.