ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

    Ceska posta
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.66
Hodnoceno: 29x Prosím, ohodnoť práci

FTS Florbal Náchod vs. SED Havlíčkův Brod

V sobotu 24. března se všichni milovníci florbalu z okolí Náchoda sešli v náchodské hale Plechárna, aby podpořili místní klub FTS Florbal Náchod, který zde měl odehrát již třetí vzájemný zápas se soupeřem z Havlíčkova brodu. Tento duel, hraný na 3 vítězné zápasy, se po prvních dvou zápasech přestěhoval do Náchoda. Z Havlíčkova Brodu si náchodští florbalisté odvezli (po prohraném zápasu 9:11 a po výhře v prodloužení 5:4) vyrovnaný stav série 1:1. O to větší měli náchodští motivaci, protože mohli ukončit sérii o záchranu v 1. florbalové lize (tedy v druhé nejvyšší soutěži v republice) ještě v domácím prostředí, a to za předpokladu, že by svého protivníka porazili v obou víkendových zápasech.

Bitva vypukla v 19 hodin. Domácí vlétli do zápasu ofenzivně naladěni a už v prvních minutách měli několik dobrých příležitostí skórovat. Ojedinělé pokusy vstřelit branku hostů zneškodnil vynikající gólman domácích, Michal Hála. Postupem času se hra vyrovnávala a oba týmy si vypracovaly několik solidních šancí. I díky podpoře výtečných fanoušků, kteří povzbuzovali domácí hráče a tvořili skvělou atmosféru, se v 11. minutě přesně trefil střelou do pravé šibenice domácí Oubrecht a otevřel skóre utkání. Tribuna vypukla nadšením, všichni jásali a slavili vstřelenou branku, až na malý hlouček fanoušků z Havlíčkova Brodu.
Následná hra nepřinesla žádné vzrušení, což platilo jen do 19. minuty, kdy zbytečně fauluje domácí Batěk a je vyloučen na 2 minuty. Ze svého trestu si však na trestné lavici neodkroutil ani půl minuty a mohl se vrátit, jelikož tým hostí využil přesilovou hru a srovnal skóre na 1:1. V první třetině se již nic zásadního nestalo.

Druhá třetina nabídla možnost přesilové hry oběma týmům, ale ani jeden tým ji nedokázal přetavit v gól. Šance hostí likviduje fantastickými zákroky strážce branky Hála, ovšem ani domácí nejsou schopni využít alespoň jednu ze svých mnoha příležitostí. Stejně tak ani hra v plném počtu nepřinesla žádné branky, a proto druhá třetina končí stejně jako ta první za nerozhodného stavu 1:1.

Po bezbrankové druhé třetině přichází poslední třetí třetina, v níž se bude rozhodovat o vítězi. Hosté už od začátku zvýšili intenzitu napadání, což dělalo domácím značné problémy při rozehře, a tak docházelo ke zbytečným ztrátám míčku ve vlastní třetině. Po jedné takové chybě přichází trest ve formě laciného gólu a hosté se ujímají poprvé v zápase vedení.
Náchodu na vyrovnání zbývá jen už několik minut. Následně mají ještě možnost přesilové hry, kterou však nevyužívají a naděje na vítězství pomalu mizí. Minutu a půl před koncem základní hrací doby si domácí tým bere timeout, po kterém se již náchodský gólman do branky nevrací. Nezbývá než zkusit hru bez brankáře se zvýhodněním jednoho hráče v poli. Vyrovnávací gól však nepřichází, navíc několik vteřin před koncem definitivně rozhoduje o vítězství týmu SED Havlíčkův Brod střelou do prázdné branky Beránek.

Propuká veliká radost všech hráčů Havlíčkova Brodu a hrstky příznivců vítězného týmu, kteří nešetřili cestu a přijeli podpořit svůj tým. Domácí jsou zklamaní z výsledku. I přes mnoho šancí dokázali vstřelit jediný gól. Jejich trenér na to měl stejný názor a uvedl: "S jedním gólem těžko vyhrajeme, o případné prodloužení jsme se připravili vlastní chybou v rozehře."

Skleslí náchodští fandové opouštěli halu s nadějí, že alespoň nedělní zápas následujícího dne by mohli vyhrát a srovnat sérii na 2:2. V takovém případě by se rozhodovalo v pátém utkání, jež by se hrálo znovu v Havlíčkově Brodě. K tomuto scénáři však nedošlo, neboť i druhý domácí zápas náchodští prohráli, takže se s první ligou musí nejméně na jeden rok rozloučit.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Princek32, 29.03.2012

­­­­

Diskuse ke slohové práci
FTS Florbal Náchod vs. SED Havlíčkův BrodMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­