ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

Ceska posta    
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.22
Hodnoceno: 9x Prosím, ohodnoť práci

Exkurze do Domova bez zámku

Se školou jsme se vydali na exkurzi do Domova bez zámku (dříve Ústav sociální péče Jinošov).
Jedná se o domov pro lidi s mentálním, případně i kombinovaným postižením nad osmnáct let věku, kteří potřebují pomoc nebo podporu ostatních.

Součástí Domova bez zámku v Náměšti nad Oslavou je i Kavárna Pohodička, sociálně terapeutická dílna, v níž pracuje 6 osob s mentálním postižením za podpory pracovních asistentů. Určitě je to pro ně dobré, protože jim to pomáhá se lépe začlenit do běžného života.

Kromě samotných obyvatel Domova bez zámku obdivuji i lidi, kteří se o ně starají. Já bych to nedokázal, protože tito lidé potřebují neustálou pozornost a v tomto ohledu jsou jako malé děti.

Zároveň jsme mohli nahlédnout i do denního stacionáře, kam se moc lidí nedostane. Byl to pro mě zážitek. Viděl jsem jednotlivé dílny a všechny mě velmi zaujaly. V některých se vyráběly věci z keramiky, jinde si tito lidé strouhali mrkev, která měla být k obědu atp.

Tato exkurze mne velmi zaujala, rozhodně víc než některé předešlé. Zároveň doufám, že byla poučením pro všechny mé spolužáky, kteří měli z těchto lidí dříve často legraci.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 29.11.2014

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Exkurze do Domova bez zámkuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­