ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.24
Hodnoceno: 176x Prosím, ohodnoť práci

Ekologická výstava

V březnu jsem na doporučení mé kamarádky navštívila akci, které proběhla v několika městech v jižních Čechách s názvem "Země není kontejner". Tento název se Vám může zdát poněkud netradiční, ale ona vlastně celá akce netradiční byla. Jednalo se o projekt, který už v měsíci lednu začala rozvíjet Střední odborná škola ve Veselí nad Lužnicí, konkrétně žáci oboru Ochrany a tvorby životního prostředí. Těm se totiž nelíbilo, jak se lidé k Zemi chovají, a proto přemýšleli o projektu, který by upoutal, oslovil a přiměl co největší počet lidí k tomu, aby tento problém začali řešit. S nápadem obešli ještě několik jiných středních škol, které se rády přidaly.
Ve městech akce začala tím, že mnoho dobrovolníků - a to nejen studentů - vyrazilo do terénu sbírat odpadky a rozdávat letáky na sobotní program do Veselí nad Lužnicí, které bylo centrem celé akce. Zde jsem si mohla prohlédnout výstavu fotek, kde malebné obrázky z krásné nedotčené přírody kontrastovaly s obrázky ze skládek či jinak zdevastované přírody. Nechyběli ani záběry z jihočeských měst, které ukazovaly velké nedostatky, takže si každý návštěvník musel uvědomit, v jakém nepořádku to tu vlastně žijeme. Dále zde byly k vidění plakáty a barevné koláže vybízející k třídění odpadu, ochraně životního prostředí, řek a tak dále, které připravila Výtvarná škola z Bechyně. Ani žáci z Veselí nezaháleli, kromě již zmíněné výstavy fotek si ještě připravili rozbor vod z 28 rybníků v jižních Čechách, grafy o zlepšení čistoty řek a samostatné práce, ve kterých uváděli návrhy na zlepšení situace v přírodě. Obzvláště jedna úvaha s názvem "Problém Země...nejsme to my???" vyzývala k hlubokému zamyšlení. K dalšímu programu přispěli i studenti ze Střední školy grafické z Českých Budějovic, kteří pomocí plánů, rysů a návrhů srovnávali zabetonované plochy měst s parky, lesy a neponičenou krajinou. Připravili i nákresy měst, kde by byl podíl betonu a krajiny 1:1. Nejvíce jsem byla nadšená z módní přehlídky, která byla vyvrcholením celé akce. Modely totiž byly ne šaty z látky ale z recyklovatelného papíru. Nejen ženy, ale i muže tato přehlídka zaujala, kostýmy byly opravdu originální - například kalhoty z novin, tričko z pytle na odpadky, večerní šaty z víček od PET lahví či sukně ze žárovek. Všechny kostýmy navrhly i samotnou přehlídku uváděly žákyně ze Střední průmyslové školy oděvní. Příjemným překvapením pro mě bylo, že většina kostýmů byla vydražena a finanční prostředky společně s penězi z dobrovolného vstupného byly poslány na Sdružení ochránců přírody.
Z celé akce jsem odcházela s velmi dobrým pocitem a ponaučením. A doufám, že se tato akce bude v budoucnu opakovat, protože návštěvnost byla velká a myslím, že akcí, při kterých se lidé můžou poučit, není nikdy dost.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Adéla Procházková, 02.01.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Ekologická výstavaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­