ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.83
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

BISCUP 2018 - Hlučín

Je pátek 16. března 2018 a já vyrážím na nádraží na vlak, který se stane na několik hodin mým útočištěm před mrazem a silným větrem, jenž venku panuje. Když se blížím do železniční stanice Hlučín, je již okolo páté hodiny a venku hustě sněží, mráz nepolevil, ba naopak.
Cestou do Základní školy Rovniny potkávám několik navigátorů z řad pořadatelů, kteří mě navádějí.
Konečně se dostávám do teplého foyeru školy a zapisuji se na registrační listinu. Teď ještě najít místečko, kde budu přespávat a pak honem do práce...

Celý víkend zde budu fotografovat. Potkávám pár známých tváří a několik dobrých přátel. Rychle se seznamuji s některými pořadateli a hlavně studuji program na dnešek a zbývající dva dny.

Dnes, v pátek, je na programu ve sportovní hale města Hlučína uvítací program a modlitba. Vše jde jako na drátkách, podařilo se mi během večera nacvakat pěkných pár záběrů. Na programu jsou mimo jiné i dvě velmi zajímavá svědectví. Docela si to tady užívám. Po programu nastává rychlý přesun a hurá do postele, tedy do spacáku a hezky na zem.

Den se rychle přehoupl a je zde sobota, hlavní den celého programu. Začínáme jej vydatnou snídaní a samozřejmě modlitbou ve farním kostele. A pak se vyráží na pětikilometrovou pouť, při níž nás čeká pět zastavení, po nichž se modlíme desátek růžence. Je vážně velká zima a vítr ze včerejška ještě neutichl. Konečně cílový kopeček a rovinka ke kostelu v Ludgeřovicích. Přicházíme tak akorát na mši. Ještě před ní se zkontaktuji s kolegou fotografem a už si zase užívám focení a mši svatou, kterou celebruje BISKVIK neboli biskupský vikář Vít Zatloukal. Po nádherné mši následuje chutný oběd v podobě slepičí polévky a vepřa-knedla-zela.
Zpáteční cestu pěšky nedávám, proto vyhledávám nejbližší zastávku autobusu, která se nachází pod kostelem a vydávám se zpět do Hlučína. Je mi trochu zle a jsem vyčerpaná, proto nevadí, když si na dvě hodinky zdřímnu.
Mezitím probíhají různé workshopy. Probouzím se a mířím do tělocvičny ve škole, kde se koná přednáška o úžasech nás žen pod vedením paní Vaňkové. Poučné, srozumitelné a místy i zábavné, také přínosné.
Po večeři přichází na řadu program ve sportovní hale, po kterém už jen adorujeme v družině až do rána. Já ještě stihnu nakoupit a pobýt v čajovně, kde po chvilce začíná být pěkně plno, proto odcházím a uléhám do spacáku. Ještě promažu pár fotek, nabiji si baterii a spánek na sebe nenechává dlouho čekat.

Neděle, den Páně... Snídaně a obdržení balíčku na cestu. Pak ranní modlitba v tělocvičně školy. Velký úklid a následně mše svatá na hlučínském náměstí, kterou celebruje P. Jan Balík. Všichni jsou maximálně promrzlí, je víc jak 5 pod nulou, proto neváhám a pozvání do přenosového vozu TV NOE ihned přijímám, zvláště jedná-li se o tak důležité setkání s mně drahými. Po mši chvátám na autobus a přes Ostravu-Svinov uháním rychlíkem domů.

Hodnocení:
Krásně připravená akce, možnost fotit maximální, získání nových zkušeností a kontaktů, spousta mladých, mezi kterými omládnete minimálně o deset až patnáct let. Prostě a jednoduše super akce.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Frankie12, 27.03.2018

    Ceska posta
­­­­

Diskuse ke slohové práci
BISCUP 2018 - HlučínMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­