ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

Ceska posta    
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Běh ZOO Ostrava pro gibony

Je skoro konec prázdnin a tyto letošní uplynuly doslova jako voda. Ještě je však stále čas udělat něco dobrého, ono vždy je dost času na dobré věci.
V červnu jsem naši rodinu přihlásila na charitativní běh v ostravské ZOO, jehož výtěžek měl být tento rok věnován GIBONŮM.

Je 30. 8. 2019 a my stojíme ve frontě na registraci před zoologickou zahradou v Ostravě, tedy - aby bylo jasno - před druhou největší zahradou v ČR! Do startu naší kategorie (2,5 km) zbývá více jak hodina. Vše jde celkem rychle. Konečně mám na sobě své šedostříbrné triko s giboní rodinkou a s NickNack kelímkem plným drinku z kokosového mléka a džusu. Postupujeme do nitra samotné ZOO, kde se mezitím běží rodinný okruh s dětmi a s kočárky na 480 metrů. Konečně spouštím své chytré hodinky a se svým číslem 401 probíhám časovou branou.
Začátek šel dobře: z kopce až k rybníku, ale pak pěkný stoupák, dále z kopce a opět do kopce, to se opakuje ještě jednou. Avšak běžíme kolem výběhů různých zvířat - medvědi, vidím krásného rysa ostrovida a nejvíce se mi líbili 4 sovice sněžní a supi. Byla to taková malá exkurze, akorát zhuštěná do cca 27 minut.

Se mnou běží mamka, sil pomalu ubývá, bratr se ztratil v davu lidí běžících před námi - nevadí. Nevzdávám se, je to těžké, už asi nemohu, běh teď střídá chůzi. Konečně FINISH! Nejsme poslední, a to je hlavní. Na krku mi navíc visí letošní stylová giboní dřevěná medaile a já mám skvělý pocit z dobře vykonané práce - zvládli jsme to.
Navíc osmdesát procent z výtěžku závodu půjde na záchranu gibonů stříbrných na Jávě v Indonésii.

Po závodu jsme se ještě vyfotili a pomalým krokem se ubírali zpět k autu. Cestou potkáváme běžící lidičky, kteří závodí na distanci 5 km, tzn. absolvují dva naše okruhy...

Krásné prostředí, krásný závod, radost z medaile a z doběhnutí do cíle.
Ještě než odejdeme ze ZOO, slibujeme si, že se sem určitě vrátíme jako závodníci i jako návštěvníci.
Dneska jsme přiložili nohy k dílu a co vy?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Frankie12, 07.09.2019

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Běh ZOO Ostrava pro gibonyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­