ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

Ceska posta    
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.47
Hodnoceno: 47x Prosím, ohodnoť práci

Běh pro Světlušku

I běhat ve tmě má smysl.

Dne 21. dubna 2016 se v brněnském parku Lužánky běhalo. Kdo jste místní nebo jste již někdy v tomto parku byli, tak si řeknete, že to není vůbec nic výjimečného, že se v parku běhá prakticky denně. Toto však nebyl běh obyčejný, ale běhalo se pro Světlušku, což je sdružení na podporu slabozrakých a nevidomých lidí.
Vstupné 400 korun nezastavilo davy nadšenců v upnutých legínách a sportovních trikotech. Jedním z poznávacích znamení byla také čelovka od hlavního partnera akce ISOSTARu.

Toho dne bylo pěkně a ani nepršelo. Začátek registrace byl stanoven na 18:30 hodin. Už od této doby byl otevřen areál v centru Lužánek. Stan s občerstvením, pódium s živou hudbou, stan nevidomých masérů, kteří byli velice šikovní a na přání vás namasírovali, a také nesměl chybět stan s reklamními předměty Světlušky a dalšího sponzora, firmy Hannah.

Po dvacáté hodině se rychle setmělo. Všichni "traséři" byli na svých místech. Na pódiu hrála kapela něco od skupiny Beatles.
V 21 hodin byl odstartován samotný Noční běh pro Světlušku. Bylo to něco fenomenálního, tedy alespoň mně se to velmi líbilo...úplná tma a něco přes tisícovku "očelovkovaných" světlušek a světlušáků v poklusu. Lidé tleskali a skandovali. Tak na tohle se nezapomíná! A já - já byla součástí toho dobročinného davu, moc hezký a hřejivý pocit...

Pokud byste se k běžcům také chtěli přidat, budete mít možnost zase příští rok.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Nela Trnčáková/Nelmen, 28.04.2016

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Běh pro SvětluškuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­