ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

Ceska posta    
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.47
Hodnoceno: 43x Prosím, ohodnoť práci

Akademie volného času

- přednáškový cyklus: Evropa, my a společnost
- téma: Proč a jak nás ovlivňují sdělovací prostředky?

Dne 6. listopadu 2008 v 17 hodin jsem se zúčastnila přednášky v hotelu Duo týkající se 21. století - století informací. Hned po příchodu a zaplacení 50 Kč se mě a mnoha dalších lidí ujala uvaděčka, která nás zahrnula spoustou (podle mého nepodstatných) informací. Poté, co se vypovídala, nás ze svých "spárů" propustila a já se tak mohla konečně usadit na téměř poslední volné místečko v sále.
Začala přednáška. Uvaděčka nás seznámila s přednášejícím, panem Vladimírem Paclem. Byl to takový milý postarší muž. Mluvil hodně pomalu a jeho výklad byl zpočátku velmi nudný. Přesto jsem si po chvíli zvykla. Ale věcí, na kterou se zvyknout nedalo, byla vůně parfémů. Většinu návštěvníků na přednášce tvořily postarší dámy a jejich parfémy po celou dobu výkladu ubíjely mé smysly. Hrůza!

Počátek výkladu shrnoval minulé přednášky. Té jsem se osobně nezúčastnila, tudíž téma mi mnoho neříkalo. Celý výklad byl velmi subjektivní, pan Pacl do něj vkládal mnoho svých životních zkušeností a vzpomínek. Občas mě "chytaly" jakési smíšené pocity, v jednu chvíli mi dokonce přišlo, že přednášku neudýchá, snad dokonce že se ho "zmocňuje" infarkt. Přestože v sále byla zima, jeho tváře přímo hořely. Během vleklé přednášky vždy občas někomu zazvonil mobil, dotyčný vždy jako postřelený vyběhl ze sálu a po čase se jakoby nenápadně vrátil na své zahřáté místečko. Po hodině téměř monotónního výkladu jsem už koukala jen po zdech. Židle, na níž jsem seděla, byla nepohodlná, bolely mě z ní nohy a pokaždé, když jsem se chtěla pohnout, zavrzala. Ženě, sedící za mnou, stále kručelo v břiše. Rozléhalo se to všude kolem. Téma, o kterém se mluvilo v této hodině, jsem částečně znala ze školy - z 1. ročníku, když nás pan profesor Fryč učil komunikaci. Mluvilo se zde o významech slov a mnohovýznamných slovech, o lži, mluvení se sebou samým, cenzuře, manipulaci a vyvolávání strachu a hlavně novinařině (řekla bych, že sám pan Pacl byl v mladším věku novinářem). Přednášení skončilo okolo 19. hodiny rozmluvou mezi posluchači.

Přednáška byla obsahově velmi zajímavá, avšak co se řečnického provedení týče, to mi moc nesedlo. Nevím proto, zdali na některý z dalších dílů cyklu ještě přijdu. Musela bych hodně dlouho hledat nějaké velké klady. Ale jako jednorázová zkušenost byla tato přednáška zajímavá.

"Cesta životem je jako cesta za poznáním."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: wewerka, 02.04.2009

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Akademie volného časuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­