ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.

• smyšlená sportovní reportáž ze semifinálového zápasu v ledním hokeji z olympijských her v ruském Soči
  • poznámka k tématu: jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2013 znělo Je to v kapse!!! a jednalo se o článek s reportážními prvky zaznamenávající sportovní utkání do časopisu pro sportovní fanoušky (role výchozího textu inspirativní)

Milí posluchači, přinášíme Vám reportáž přímo ze zimního stadionu v Soči, kde naši hoši bojují o postup do finále. O druhém finalistovi je již rozhodnuto, velmi nečekaně houževnatí Švýcaři vstřelili 5 branek domácímu týmu Ruska a potvrdili tak, co nikdo nečekal - zahrají si o zlato.

Nyní ale k zápasu, který právě úspěšně rozehrála Michálkova formace. Hrajeme dnes proti Švédům a není to rozhodně snadný soupeř. Za stavu 3:2 pro Českou republiku začala poslední třetina zápasu. Celé Česko fandí a našim chlapcům pevně věří.

Co se to ale právě děje na ledě? Odporný faul na našeho brankáře! Bezdůvodně na něj zezadu zaútočil zdviženou holí Karlsson, to bude pětiminutový trest plus vyloučení do konce utkání! Rozhodčí se radí, jestli mají českému týmu nařídit samostatný nájezd jako kompenzaci za tuto nečekanou situaci, nakonec ale od návrhu ustoupili a Češi hrají přesilovku pět na čtyři. Zahajuje ji Jágrova útočná trojka, Plekanec s kotoučem bezpečně přejíždí střední pásmo, přihrávka Jágrovi, hledá skulinu v brance, ale Gustafsson má své puky plně pod kontrolou, Jágr se tedy ohlíží dozadu, kličkou nahrává Novotnému a ten rychlým bekhendem střílí do horního rohu švédské branky a dává góóóól! Ano, přátelé, tak to byla úspěšně využitá přesilovka, Češi vedou v 56. minutě 4:2 nad Švédskem. Vypadá to, že od boje o zlatý kov na olympijských hrách 2014 dělí naše hokejisty pouhé čtyři minuty a dva góly navíc. To už Švédové jen tak nedoženou!

Jejich trenér v posledních minutách odvolává z ledu brankáře, chce své svěřence ještě vyhecovat k výkonu šest na pět, ale český tým si dnešní vítězství krásně hlídá.

Ano, zbývá pouhá půlminuta do konce utkání, Čáslava už jen kontroluje puk za českou bránou. A je to tady! Právě byl odpískán konec zápasu, hoši se radují z krásného vítězství, a my se s Vámi podělíme opět se zážitky z finále zimních OH 2014 zítra ve večerních hodinách.