ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.75
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Sněženky a machři po 25 letech (film)

Rozhodl jsem se napsat krátkou recenzi na film Sněženky a machři po 25 letech (2008, režie Viktor Tauš), který má volně navazovat na film Sněženky a machři z roku 1982 (režie Karel Smyczek).

Stejně jako u drtivé většiny filmů, byl i v této sérii první snímek daleko lepší než jeho pokračování. Film byl plný zklamání a pomst hlavních hrdinů z dob minulých. Pokračování mi tak odhalilo i jiný úhel pohledu na předešlý díl. Třeba scénku s cihlami v batohu jsem vždycky bral jako takovou dětskou legraci, ale jak je vidět, ne každý to tak opravdu cítil. Snímek mi ukázal, že věci, které jsme provedli, byť před několika lety, se mohou kdykoliv obrátit proti nám.

Zároveň se zde Viky rozhodl utápět své problémy v alkoholu. Nikdy by mě nenapadlo, že jedna láhev, kterou pili tři kluci pod peřinou, z jednoho z nich udělá alkoholika.
Díky filmu vidíme, že nikdy nevíte, kam vás život zavane. Před pár lety byli všichni ještě studenty gymnázia, nyní je však každý již úplně někde jinde - od instruktora lyžování až po spisovatele.

Každému, kdo tento snímek ještě neviděl, jej doporučuji, nicméně první je přeci jen lepší.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 02.02.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Sněženky a machři po 25 letech (film)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­