ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Skautská praxe 2.0 (kniha)

  • Skautská praxe v každé kapse aneb Co všechno má umět táborník a vědět dobrodruh

Letos před prázdninami - tedy před časem mnoha táborů, dobrodružství nejen s kamarády, ale především pobytů v přírodě - vyšla v Tiskovém distribučním centru Junáka (TDC) příručka určená skautské mládeži a nejen jí. Autor Jiří Brko Červinka již v úvodu správně uvádí, že se tolik informací na malém prostoru opravdu vejde do každé kapsy toho, kdo nabídku opravdového dobrodružství, jež skauting nabízí, přijme s otevřeným srdcem.

Na 56 stránkách příručky je doslova všechno, a to nejen pro začátečníky. Publikace je rozdělena do čtyř barevných částí, které vlastníka navedou do kategorie, která jej zajímá. Jsou jimi: 1. Táboření, 2. Příroda, 3. Vybavení, 4. Zdraví, bezpečnost a slavnostní příležitosti.

Orientaci také zpříjemňují malé, byť důležité doplňky - barevné tečky na stránce označují několik možností (například nějaké činnosti, a pro jednotlivou činnost je pak možné se rozhodnout). Hvězdičky pak značí praktické nápady. Na konci stránek jsou TIPY oproti začátkům každé z barevných kategorií, kde je místo pro záznamy, co se vlastníkovi již podařilo splnit, udělat, dokázat, vyrobit, navštívit apod. Aby toho nebylo málo, na samém kraji stránek jsou ještě malým písmem vepsány hříčky a úkoly pro dlouhou chvíli.

Co hodnotím kladně, je skutečnost, že příručka je propojena také s dalším skautským programem, jako jsou stezky a odborky - rovněž přehledně vysvětleno a označeno.

Největším bonusem, kterého si cením i já a se mnou všichni ti, kteří mají ve svém mobilním telefonu čtečku QR kódů. Na stránkách se totiž hojně objevují a umožňují tak prohloubit dané informace o tématech například videi, fotkami nebo různými články. A ti, kteří čtečku nemají, jednoduše do vyhledávače zadají adresu: ostrovnapadu.cz/praxe.

Moc se mi líbí moderní pojetí Skautské praxe 2.0, která je jakousi zhuštěnou a hlavně upgradovanou formou té staré Skautské prakse, kterou v začátcích českého skautingu sepsal veliký skaut, vychovatel a vůdce Dr. Velen Fanderlik. Jeho odkaz je v této malé knížce stále živý!

Nutno ještě dodat, že příručku Skautská praxe 2.0 je možné zakoupit ve skautském obchodě také v dárkovém balení s obálkou, poznámkovým sešitem a lupou s pravítkem.

Přeji krásný pobyt v přírodě. A ať už jste kdekoliv - hodně síly, odvahy a hlavně nabytých vědomostí z příručky...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Frankie12, 08.09.2019

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Skautská praxe 2.0 (kniha)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­