ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Restaurace U Daňka

  • článek s prvky recenze
  • poznámka k tématu: jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2017 (podzim) znělo Kam na dobré jídlo a jednalo se o recenzi libovolné restaurace, jejíž návštěva je doporučena čtenářům časopisu Labužník (funkce výchozího textu inspirativní)

Kam na dobré jídlo

Restaurace U Daňka, nacházející se v ulici U Lípy nedaleko brněnského náměstí, láká svými tradičními staročeskými pokrmy miliony milovníků dobrého jídla z Čech i ze zahraničí. Od roku 2016, kdy byla restaurace poprvé otevřena pro širokou veřejnost, její popularita jen vzrůstala a restauraci se dařilo nadmíru skvěle.

Nejen čeští turisté, ale dokonce i turisté z celého světa tuto restauraci navštěvují, aby ochutnali tradiční česká jídla - kachnu se zelím a houskovými knedlíky, svíčkovou na smetaně či daňčí guláš, jenž se stal hlavním lákadlem restaurace. A není se čemu divit. Myslím si, že málokde ochutnáte tak výborně uvařený a dochucený daňčí guláš jako právě v restauraci U Daňka.

Jsem si jistá, že snad každý, kdo do restaurace U Daňka zavítá, musí zažít nevídaný gastronomický zážitek, na který jen tak nezapomene. Kuchaři v restauraci jsou profesionálové, mnozí z nich studovali na světoznámých kulinářských školách. Jídla, jež vaří, jsou výborně dochucená, a jak se říká, vždy uvařená s láskou. Hlavní prioritou restaurace je spokojenost zákazníků, o čemž svědčí nejenom výtečné pokrmy, ale i rychlost a zdvořilost obsluhy a příjemné moderní prostředí.

Současná pandemie ovšem restauraci velmi negativně zasáhla. Zatímco v lednu tohoto roku navštívilo restauraci více než 400 hostů denně, v tomto měsíci zavítá k výdejnímu okénku restaurace stěží pár jedinců. Personál restaurace však vymyslel plán, jak tržby restaurace alespoň trochu navýšit. Nově si mohou lidé nechat jídlo z restaurace dovézt domů. Rozvážková služba zatím funguje jen v Brně a okolí, majitelé restaurace však uvažují o jejím rozšíření i do dalších měst, neboť se plán ukázal jako úspěšný a tržby se nepatrně zvedají.

Podle mého názoru by pokrmy nadaných kuchařů restaurace U Daňka měl ochutnat za svůj život každý milovník jídla. Doufejme, že se restaurace ze současné situace vzpamatuje a bude připravovat tradiční staročeské pokrmy pro své zákazníky ještě mnoho let. Myslím si, že přijít o tak skvělou restauraci by byla velká škoda.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kateřina, 24.10.2020

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Restaurace U DaňkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­