ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.81
Hodnoceno: 64x Prosím, ohodnoť práci

Rafťáci (film)

Z Matyáše Valenty, coby hyperaktivního syna Honzíka, se pomalu ale jistě stává nová dětská hvězda českého herectví. Skvěle sekundoval "mazákům" z filmu Snowborďáci Jirkovi Mádlovi (Filip) a Vojtovi Kotkovi (Dany) v Rafťácích. A nejen to. Hraje i v nekonečném seriálu Ulice, který je v koprodukci TV Nova.
Děj Rafťáků se odehrává v nádherné přírodě v jižních Čechách, kde se Filip, Dany a neplánovaně i Danyho mladší bratr Honzík (Matyáš Valenta) spolu s rodiči (Veronika Freimanová a Milan Šteindler) vydají k vodě, kde potkají v kempu oddíl jedenácti děvčat na kánoích vedený Bořkem (Oldřich Navrátil). V tento okamžik začíná dobrodružství, na které všichni čekají: hon za sexem a děvčaty, vodou a trapasy.
Na tomto filmu mi vadilo několik nesrovnalostí a vad. V první části děje se objevují postavy, které v následujících scénách naprosto náhodně mizí. Během filmu jsem našla řadu nesrovnalostí, mezi které mohu uvést napříklady tyto: holky si vyjedou na týdenní výlet a v kánoích není ani jeden barel s věcmi, peřeje lze po zalesněném břehu seběhnout stejně rychle jako sjet na raftu, nebo případ, kdy stroj je čistý, přestože chlapci projedou bahnem. Další z věcí, která mi opravdu hodně vadila, byl takzvaný "product placement" (distribuce zboží). Chápu, že bylo potřeba film nějak financovat, ale to, že dívka - když má přijít na věc - drží v ruce Bueno, vedle ní leží iPod a všude se pije Sprite, nebo když kamera okatě zabere horské kolo značky Dominator, je už podle mého názoru moc. Myslím si, že film byl hodně ovlivněn i filmem Panic je nanic, který jsem měla také možnost zhlédnout, protože se zde objevuje až moc stejných scén - útěk z autobusu, nahé důchodkyně, večerní sledování nahých koupajících se dívek atd.
Podle mého názoru se Rafťákům nedala upřít skvělá režie v podání Karla Janáka, výborné obsazení, scénář ve složení Karel Janák, Jan Prušinovský a Tomáš Holeček, kamera Martina Šáchy a v neposlední řadě ani hudba, kterou svěřil Karel Janák osvědčenému "dream teamu" ze Snowborďáků (Miroslav Chyška, Daniel Bárta, Matthew Ruppert, Oto Klempíř, James Harries, Magdaléna Šalamounová...). Singl "We all" je nádherně gradující baladická hitovka Dana Bárty, a stejně jako u "On My Head" trefou do černého a navíc naprosto přesně vystihuje děj filmu. Autorům se také povedlo pěkné logo filmu a grafika titulků.
Kdo chce vidět "teenagerskou-rodinnou" komedii, u které div neusne (jako je to u filmů Panic je nanic a Experti), měl by si udělat čas tak na 6240 sekund (104 minut), neboť přesně tak dlouho trvají Rafťáci...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: kickina, 04.10.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Rafťáci (film)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­