ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Přestupný rok /Leap Year/ (film)

V českých kinech měl 25. března roku 2010 premiéru nový filmový počin anglického režiséra Ananda Tuckera s názvem Přestupný rok (oficiální název Leap Year). Jedná se o americko-irskou romantickou komedii opepřenou mnoha zvraty a nečekanými událostmi, končící - jak jinak než předem očekávaným - happyendem.

Děj je jednoduchý, až prostý - začíná v americkém Bostonu, kde žije hlavní hrdinka našeho příběhu, krásná a úspěšná bytová návrhářka Anna Bradyová. Její prací je vybavit byty nabízené k prodeji hezkým nábytkem a doplňky, aby byly pro potenciální zájemce co nejlákavější. Vytváří dojem iluze dokonalosti, která má však jediný cíl - přitáhnout zákazníka, aby se snadněji rozhodoval. Ona sama však víceméně žije v iluzorním světě - má vše, na co si jen vzpomene, kromě jedné věci - záležitosti týkající se zásnub a následně svatby se svým přítelem, nadějným kardiologem Jeremym. Ten ovšem žije jen svou prací a spíše mu vyhovuje současný stav. Proto se, očekávaje v blízké době vyjádření svého vyvoleného, vysměje otci, který ji stále vypráví o irské tradici, kdy žena může 29. února, na přestupný rok, požádat svůj protějšek o ruku. Když však dostane od Jeremyho "odpověď" v podobě náušnic, je zklamaná. Protože se však blíží onen magický den a navíc Jeremy odletí do Dublinu na lékařský kongres, neponechá Anna nic náhodě a rozhodne se chytit šanci za pačesy, stejně jako kdysi její dávná příbuzná. Ale narůstající problémy začnou komplikovat její plány...

Letadlo musí kvůli špatnému počasí neplánovaně přistát ve Walesu a Anně teprve teď začne závod s časem. Po plavbě z jednoho ostrova na druhý se dostane do nejzapadlejší vesničky britských ostrovů, kde řeší další potíž: kde má tady najít taxík nebo alespoň někoho, kdo by byl ochoten ji odvézt do irské metropole? Naštěstí potká Declana, drzého majitele malé hospůdky, jenž jí nabídne ubytování a později i odvoz do Dublinu.

Cestou je potkávají nejrůznější malé či velké pohromy, od stáda krav, které jim zatarasily cestu, přes bahenní koupel a ztrátu luxusního kufru, jenž má vlastní jméno, až po ujetí vlaku téměř před nosem. Když se společně dostanou na určité místo, uvědomí si Anna vzájemné sympatie s Declanem a začne přemýšlet, jak moc je se svým dosavadním životem spokojená. Zdánlivého brouka jí do hlavy nasadí právě Declan, když se jí zeptá, co by si vzala s sebou jako nepostradatelnou věc z hořící domu. Ona o tom ze začátku ani moc nepřemýšlí, ale zkusí to převést do skutečné situace s Jeremym. A výsledek jí napoví, kde že je ta správná volba jak v životě, tak i v lásce...

V hlavních rolích se představili světu známí herci - Amy Adamsová (držitelka dvou oscarových nominací, za dramata Pochyby a Junebug) jako návrhářka Anna a Matthew Goode (Match Point - Hra osudu, Strážci - Watchmen) jako Declan.

Proč si vybrat zrovna tento film? Jistě, můžete mít pocit, že komedií, ať již českých nebo zahraničních, je spousty a většinou jsou založeny na stejném principu, které mohou být již ohrané a dokážou uspat diváka již na samém počátku. Přestupný rok však nabízí zajímavou zápletku s obrovským množstvím humorných scén a překrásnou krajinou Irska, jež dotváří romantický kolorit (například scéna, kdy se hlavní postavy ocitnou na pravé irské svatbě). Samozřejmě, jako vždy zvítězí láska a pocit nádherného vztahu dvou lidí, ale kouzlo děje, který toto vše pomalu, ale jistě vytváří, ten stojí za to.


Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: avrilka, 16.12.2011

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Přestupný rok /Leap Year/ (film)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­