ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Nová scéna - Čekání na Godota

aneb Na Godota se vždycky čeká marně...

Už v únoru roku 2010 mělo na Nové scéně pražského Národního divadla premiéru divadelní představení moderního dramatu Samuela Becketta, pocházejícího z Irska z poloviny 20. století. Absurdní drama Čekání na Godota - něco tak nepoznaného, nového, zajímavého a ABSURDNÍHO!

Kdo by očekával nadměrnou legraci a zaujetí od tragikomedie, ve které vystoupí během necelých tří hodin pět herců, z nichž jeden ještě ani nedokončil základní vzdělání? Ale...myslím, že se dočkáte překvapení, jež se skrývá za strohými, ale vhodnými a poutavými kulisami, za báječnými výstupy Davida Prachaře a Davida Matáska v hlavních rolích i za obdivuhodnými monology asi desetiletého chlapce. Chvíle hlasitého a nezadržitelného smíchu slyšitelného z publika střídaly nahořklé pocity rozrušení a napětí, při nichž se tajil dech.

Ačkoli je pointa zmiňovaného Beckettova díla téměř všeobecně známá, tak si dovoluji odhadnout, že většina obecenstva během sledování kvalitních hereckých výkonů, humorných dialogů a dalších pozitiv (nebo pro někoho možná i negativ) chvílemi doufala v to, že se netrpělivý a marnivý Vladimír a Estragon dočkají toho, co očekávají během celého představení, možná i během celého života: že se Godot dostaví na místo údajně sjednané schůzky a že se setkají u opuštěné staré zastávky. Každý z nás, kdo má v sobě určité sociální cítění, jim to přeje, protože my všichni čekáme na toho svého "Godota", ať už se za tím pojmenováním skrývá cokoli možného i nemožného.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Petronelka, 09.09.2010

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Nová scéna - Čekání na GodotaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­