ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.33
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Kniha mého srdce (soutěž)

- nejblíže krátké recenzi s prvky zamyšlení

V nedávné době proběhl na obrazovkách České televize soutěžní pořad Kniha mého srdce, jehož vítězem se nakonec stala knížka Saturnin od Zdeňka Jirotky. Na počátku soutěžilo ovšem velké množství knížek, nicméně do užšího finále bylo Čechy vybráno jen dvanáct knih (Top12). Mezi nimi se objevily například tyto knihy: Harry Potter (J.K.Rowlingová), Rychlé šípy (J.Foglar) nebo Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války (J.Hašek).

Musím říct, že jsem se při sledování této divácké ankety bavil, protože byla pojata jako recese. Naštěstí tento fakt diskutující pochopili a svoji úlohu sehráli dobře, někteří dokonce přímo skvěle. Jedině téma "erotika" mi v této souvislosti přišlo samo o sobě hloupé. Někdy mi připadá, že tvůrci pořadů si myslí, že pokud nezařadí toto téma, jejich projekt bude propadákem...

Domnívám se, že díky tomuto pořadu si spousta lidí udělá čas a začne číst knihy. Já osobně jsem si z nejlepších dvanácti knih přečetl již šest knížek a musím podotknout, že má představa zajímavého děje byla naplněna.

Dnešní doba je tak uspěchaná, že hodně lidí už skoro ani nečte, což je velká škoda, protože knížky v sobě ukrývají to nejcennější, co máme - moudrost lidstva.
Přeji všem spisovatelům ještě spoustu zajímavých děl a jejich vydavatelům ještě více čtenářů.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pavlikruza, 22.02.2010

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kniha mého srdce (soutěž)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­