ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.55
Hodnoceno: 11x Prosím, ohodnoť práci

Jaroslav Vostrý - Tři v tom (divadelní představení)

- recenze/reportáž

V pátek 26. února 2010 jsme navštívili Divadlo Šumperk, abychom zhlédli hru s názvem Tři v tom, kterou napsal Jaroslav Vostrý původně pro pražský Činoherní klub ve stylu commedie dell'arte.

Commedie dell'arte je velice náročný typ komedie, neboť je založena na dobrém herectví a na umění improvizovat. Její rodnou vlastí je Itálie, proto se jí také říká italská. Jedná se o velice humorné představení těch nejlepších herců, kteří od poloviny 16. století putovali Itálií a hráli na improvizované scéně. Představení tohoto typu měly jediný úkol - pobavit obecenstvo.

Název představení Tři v tom vyjadřuje výchozí situaci celé hry. Otec Ubaldo, kterého ztvárnil Petr Král, chce své dvě dcery provdat, ale pouze za někoho bohatého a významného. Netuší však, že jeho dcerky a služebná si už dávno své vysněné muže našly, a dokonce jsou už všechny v jiném stavu. Nastávajícími otci se mají stát Zanni (Jiří Bartoň), Horatio (Vojtěch Lipina) a Ottavius (Václav Vítek). Otci dcery ovšem nic nepoví ve strachu, že by je vyhodil z domu, a tak předstírají nemoc. Vtom začíná neuvěřitelný kolotoč převleků a velice směšných situací, do kterých se zapletou i Capitano (Petr Komínek) a jeho sluha Cola (Lukáš Matěj), kteří také usilují o ruku dcery a služebné. Zanni, Horatio a Ottavius vyženou Capitana a Colu od domu jejich nastávajících. Ubaldo se domluví s Pondolfem (Jiří Konečný), otcem Horatia, že mu provdá jeho dceru.
Vše se nakonec vyřeší a chlapci si dcery vezmou za ženy.

Herci se do rolí postav dokonale vžili. Celé vystoupení bylo chytlavé, zábavné se spoustou zápletek a velice rychle mě vtáhlo do děje. Kdyby se mě někdo zeptal, zda bych na představení šel znovu, bez váhání bych odpověděl ano. Jelikož jsem zastáncem komedií, vystoupení mohu jen doporučit.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Tom, 30.05.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jaroslav Vostrý - Tři v tom (divadelní představení)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­