ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Jak vydělat peníze (kniha)

Rady a nejrůznější nápady, jak vydělat peníze.
Autor na stránkách této knihy přináší nejrůznější způsoby i možnosti, jež nám mohou pomoci naplnit naše peněženky (např. pořádání koncertů, domácí promítání filmů, výroba různých ozdobných předmětů i věcí denní potřeby, úklidu, hledání pokladů, účast v různých soutěžích atd.). Najdeme zde také rady, jak ušetřit nebo dále využít nabyté peníze.

Jednoho pozdního rána jsem se procházela ulicemi města, když tu mi ve výloze padly do oka barevné přebaly knih a různých srandovních předmětů. Nad obchodem stál nápis Levné knihy. No ano, ten obchod přeci miluji. Je tu taková nabídka knih pro všechny věkové kategorie různých žánrů a zaměření, a to navíc za velice přijatelnou cenu. Zde si musí každý něco vybrat, i kdyby nechtěl.
Když jsem obchodem procházela už podruhé, zastavila jsem se u regálu pro teenagery a moji pozornost upoutala knížka s názvem Jak vydělat peníze a jak s nimi rozumně zacházet. Její koupě by jistě nebyla marná a zbytečná.

Autorem knihy je Christopher Edge, který ji věnoval své neteři Ellie. Hned v jejím úvodu stojí velký nápis: "Kdo chce být milionářem?" Myslím si spolu s autorem, že nejspíš všichni.
V knize je popsáno mnoho velmi dobrých nápadů a rad, jak realizovat své sny o bohatství. Tak například: výrobou mýdel či přání k různým příležitostem, sběrem odpadu, hraním videoher, kino večerem nebo soutěžním večerem pro známé a příbuzné, prodáváním limonády nebo sušenek, prací s detektorem kovu, malováním na obličej, účastí v různých soutěžích, prosazení se v herectví, hudbě či psaním bestselerů...
V závěru knihy nalezne čtenář ještě pár rad, jak své peníze uložit a zúročit.

Domnívám se, že kdo si chce nějakou tu korunu vydělat, tomu by tato kniha rozhodně pomohla, alespoň do začátku, než se vám obchody rozjedou a než si obstaráte klientelu. Tuto knihu bych doporučila všem, zvláště pak dětem a teenagerům. Spousta nápadů, spousta činností, kterými se naučí nejen vytvářet pěkné a užitečné věci, ale naučí se i organizovat a hlavně si osvojí, jak s penězi zacházet. Možná že ti mladší pochopí hodnotu peněz a budou si jich více vážit.
Tak a kdo chce být milionářem teď?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Nela Trnčáková/Nelmen, 27.04.2016

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak vydělat peníze (kniha)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­