ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Heroinové deníky (kniha)

  • spoluautorství Ian Gittins
  • podtitul knihy: Rok v životě rockové hvězdy závislé na drogách
  • název originálu: The Heroin Diaries: A Year in the Life of a Shattered Rock Star

Znáte ji, nebo ne? Jedná se o knihu, kterou napsal známý baskytarista Nikki Sixx z již neaktivní heavy metalové kapely Mötley Crüe. V této knize používá své zápisky z doby, kdy byl mladší, kapela byla velmi úspěšná a on si užíval drog a slávy.

Kniha se do mých rukou dostala v překladu Ivy Havlíčkové, protože originál je v angličtině. Překlad se bohužel neobešel bez několika překlepů a chyb, což trochu ruší čtenáře. Už na prvních stránkách si mou pozornost zasloužilo trochu extravagantní ohraničení stránek. Písmo je úhledné a mění barvu dle podkladu. Na čtenáře nečeká pouze text, ale i pár fotografií.

Pokud se jedná o děj, ten je podán chronologicky a pod každým ukončeným zápisem je prostor k vyjádření názoru lidí, v té době autorovi blízkých.
Obsahově je kniha velmi zajímavá hlavně pro čtenáře, kteří znají Nikkiho Sixxe z hudební scény a mají zájem se o jeho minulosti dozvědět více. Bohužel si nejsem jistá, že by kniha zaujala někoho, kdo ani neví, o kom je řeč. Autor se nebojí sáhnout hluboko do své minulosti a popisovat ji i do nejmenších detailů, což je lidský přístup, který čtenáře umí "očarovat".

K této knize nahrál se svou novou kapelou Sixx:A.M. dokonce i CD. Žánrově bych tuto tvorbu řadila do rock metalu a hodnotila ji jako velice povedenou. I na drobné nedostatky jsem s knihou spokojena.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Eva Vebrová, 19.06.2016

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Heroinové deníky (kniha)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­