ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Gary Chapman - Pět jazyků lásky (kniha)

  • podtitul knihy: Naučte se hovořit jazykem lásky toho druhého
  • název originálu: The Five Love Languages
  • v knížce naleznete rady, jak projevovat lásku partnerovi a udržet si partnerský vztah i po odeznění počáteční zamilovanosti

Je to už několik let zpátky, co tento bestseller od amerického autora Garyho Chapmana zaplnil i české regály. Ke mně do ruky se však dostal teprve nedávno a nutno přiznat, díval jsem na něj zpočátku docela skepticky. Kniha byla prezentována jako "příručka" k mezilidským vztahům, a to zejména ke vztahům partnerským. Vždy jsem si myslel, že vztahům rozumím natolik, že další chytrá knížka již není potřeba, ale už po prvních stránkách jsem k ní začal vzhlížet s respektem.

Gary Chapman - profesionální manželský poradce a autor i několika dalších knížek - v ní sepisuje své zkušenosti z několikaleté praxe, seznamuje vás s osudy různých manželských párů a na jejich problémech vám vysvětluje jeho teorii o pěti jazycích lásky. Ukazuje vám, že lidé jsou odlišní a každý z nás reaguje na jiný podnět projevování lásky. Zní to troufale, ale nejen postavy vystupující v knize vám potvrdí, že uvedení do praxe je opravdu zázračné.

Kniha je čtivá a do ničeho vás zbytečně nenutí. V ruce se mi neohřála dlouho a hned putovala po mých blízkých, kteří mohou má slova jen potvrdit. Mně osobně kniha změnila pohled na lidi kolem sebe a myslím si, že je jedna z těch, které stojí za to si přečíst. Proto, když budete v knihkupectví váhat, do čeho nového se zakousnout, koupí této "příručky" opravdu neprohloupíte.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Danny, 18.06.2016

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Gary Chapman - Pět jazyků lásky (kniha)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­