ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Film Muž na Měsíci /Man on the Moon/

  • režie: Miloš Forman
  • scénář: Scott Alexander, Larry Karaszewski
  • rok výroby: 1999
  • délka: 118 minut

Nedávno jsem zhlédl film Miloše Formana, který se jmenuje Muž na měsíci. Snímek je o komiku Andy Kaufmanovi, jenž si ze všeho dělá srandu a nikdy nikdo neví, jestli je zrovna vážný, nebo ne. Film popisuje jeho život od jeho prvních krůčků v kariéře komika až po smutný konec.

Na začátku filmu je Andy mladý, a nikdo ho nezná. Proto se snaží na diváky zapůsobit hrou na kytaru a imitací slavnějších osobností. Nakonec si ho lidé oblíbí a on začne vystupovat v televizi.
Také se vydává za Tonyho Cliftona, což je rovněž komik, akorát s poněkud zvláštním druhem humoru. Když už je všem jasné, že je to jeden a ten samý člověk, začne Tonyho hrát někdo jiný a jednou přijdou na scénu oba společně.

Dále ve filmu Andy vyzývá ženy na souboj v boxu, čímž si za krátkou dobu proti sobě poštve úplně všechny. Také se díky tomu ale seznámí se svou novou přítelkyní. Když už mají všichni zápasů dost, vyzve ho na souboj mistr v těžké váze. Ten ho samozřejmě tvrdě porazí, Andy se musí omluvit a začíná opět normálně vystupovat.
Pár dní nato mu doktoři zjistí neobvyklý druh rakoviny plic a Andy se musí léčit. Konec filmu je pak smutný, jelikož Andy své nemoci bohužel podlehne. Ani na pohřbu ale nechybí krátké video s ním, které je humorně pojato a všechny přítomné rozpohybuje a rozezpívá.
Poté se ve filmu objeví ještě scéna, která se odehrává rok po pohřbu. V té znovu vystoupí Tony Clifton. Diváci se už ale nedoví, kdo ho hrál, jelikož poslední záběr je na publikum, kde lze spatřit Andyho spolupracovníka, jenž ho ztvárňoval dříve.

Filmový snímek Muž na Měsíci se mi moc líbil. Nejvíce se mi zamlouvaly scény, kde vystupoval Tony Clifton. Ten mě totiž svým zvláštním druhem humoru dokázal vždy rozesmát. Například ve scéně, kde se objevil úplně poprvé. Tam žádal o to, aby všichni uhasili cigarety a doutníky, jinak že odmítá vystupovat. Když tak všichni učinili, konečně vylezl ze zákulisí a v ruce třímal zapálenou cigaretu a vypouštěl nad diváky kouř. Poté ještě jednoho diváka polil vodou, ten ale - jak se později ukázalo - byl jeho spolupracovník.
Také se mi líbily začátky Andyho kariéry. Hezké bylo, když například imitoval Elvise Presleyho nebo když vymýšlel svůj speciál a myslel si, že bude velmi vtipné, když začne video najednou šumět, různě přeskakovat a zlobit, a přestane až po půlminutě.
Rovněž mi přišlo vtipně, když jednou Andy přišel na své vystoupení a začal číst knihu. Nepřestal ani přesto, že už většina diváků odešla a zbytek spal.
Jediné, co se mi na filmu nelíbilo, byly scény z dob, kdy byl ještě Andy malinký a hrál si na moderátora, za což se na něj jeho rodiče vždy zlobili. Tyhle pasáže mi nepřišly moc zábavné ani vtipné, naštěstí ale nebyly moc dlouhé.
Jinak se mi film zamlouval a určitě ho doporučuji všem, kteří se rádi zasmějí a nevadí jim, že je tento snímek trochu delší, má totiž bez pár minut dvě hodiny.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Toníček, 14.04.2016

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Film Muž na Měsíci /Man on the Moon/Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­