ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.80
Hodnoceno: 49x Prosím, ohodnoť práci

Film Ďábel nosí Pradu /The Devil Wears Prada/

Režie: David Frankel
Hrají: Anne Hathaway, Meryl Streep, Emily Blunt, Adrian Grenier, Simon Baker, Stanley Tucci, John Rothman, David Marshall Grant, James Naughton, Tracie Thoms, Alexie Gilmore
Rok výroby: 2006 (USA, 109 minut)

Filmů, které se zabývají tématem světa módy moc není, takže pokud se nějaký takový v kinech přeci jen objeví, je velká šance, že vzbudí mezi filmovými zvědavci pozornost. Právě na tento fakt možná myslel i režisér David Frankel, který je mimo jiné také autorem populárního amerického seriálu Sex ve městě. Tentokrát je však tématem jeho filmového díla to, jak to chodí v jednom velkém populárním módním časopise.
Ale teď se již pojďme podívat na film samotný, který vznikl na náměty knihy, jejímž autorem je spisovatel Lauren Weisberg. Film je plný hvězd, jmenujme např. Meryl Streep (Hodiny), Anne Hathaway (Deník princezny) nebo Stanley Tucciho (Road to Perdition). Už to je dobrý předpoklad k tomu, aby přilákal diváky.
Děj filmu se odehrává v New Yorku a vše se zde točí kolem módního časopisu Runway, který je jakousi modlou pro všechny, kteří módu obdivují a snaží se při každé příležitosti vypadat co nejlépe. V jeho čele stojí nejmocnější žena módního průmyslu - Miranda Priestlyová (Meryl Streep), pod jejímž vedením je Runaway tím největším arbitrem módního světa a jeho kritikou si musí projít každý, kdo chce ve světě Diora, Gucciho nebo Armaniho uspět. Miranda si je prestiže svého časopisu dost dobře vědoma a proto nenechá nikoho, aby jí stál v cestě za úspěchem. Dlouhou řadu asistentek, které nesplnily její očekávání, nevyjímaje. A právě zde přichází chvíle pro novou Mirandinu asistentku, absolventku prestižní žurnalistické školy, Andy Sachsovou (Anne Hathaway). Oblečená v nevýrazném oblečení vypadá mezi tou spoustou vychrtlých Barbie v manhattanské centrále časopisu jako šmudla. Už během první návštěvy jí začíná být jasné, že úspěch v tomto průmyslu vyžaduje víc než jen nadšení a odhodlání. Avšak svým neotřelým přístupem, jednáním a "jedinečností" si u Mirandy získá sympatie. Po čase však i ona podlehne lákadlům módy, která však nedokáží oslepit její rozum úplně.
Je třeba vyzdvihnout také to, jak se režisér Frankel v tomto filmu vypořádal s náročným a hektickým světem módy, který se mu podařilo přenést do filmu tak trefně, že ho dokáže přiblížit úplně každému. Je to skvělý pohled do zákulisí celého módního průmyslu, jenž podle mne dokáže zaujmout i člověka, který o módě normálně nemá ani tušení. Divák zde může vidět jak ty nejnovější modely návrhářů světoznámých jmen, tak i například jak se nakupují šaty, fotí modelky nebo jak se připravují ty největší módní přehlídky světa.
Herecké výkony snad netřeba ani nijak dlouze komentovat - jsou zkrátka výborné, ale to zajišťují již známá jména v titulcích. Stačí zmínit například Merryl Streepovou, která filmu v roli tvrdé šéfky dodává jak dramatický, tak zábavný děj. Anne Hathawayová zase v této roli dospěla z mlaďoučké dívenky do rozhodné ženy s vlastními názory.
Tento film mne velmi zaujal svým námětem a byl jedním z mála filmů, za které mi nebylo líto utratit 119,- Kč za lístek do kina. Myslím si, že pokud hledáte film nejen pro poučení, ale částečně i pro pobavení, tak s Ďáblem, který nosí Pradu, neuděláte krok vedle...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Márty, 08.04.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Film Ďábel nosí Pradu /The Devil Wears Prada/Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­