ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

    Akcent
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.40
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Divadlo Radost - Kytice

Dne 16. prosince 2014 jsme měli namířeno do brněnského divadla Radost, kam jsme se vydali kvůli divadelnímu představení Kytice.

Prostředí mi přišlo velmi sympatické a moc se mi líbilo. Výkony herců nebyly špatné, avšak zcela excelentní také ne. Řekl bych to tak, že byly přímo úměrné ceně, kterou jsme za představení zaplatili. K tříhodinovému představení v Mahenově divadle se to přirovnat sice nedá, ale bylo to mnohokrát lepší než výkony v divadle, které jsme navštěvovali v minulých letech.

Představení lze rozhodně považovat za přínosné, neboť jsem při něm pochopil řadu ojedinělých věcí, které K. J. Erben v Kytici použil.

Návštěvu divadla Radost mohu určitě doporučit. Ačkoli nebylo nejlepší, rozhodně cenově přijatelné. Herci byli nevyrovnaní, někteří hráli ve všech baladách, jiní jen v jedné. Zklamalo mne používání loutek, protože pod pojmem divadlo si představím něco hraného lidmi. Ale na druhou stranu byly loutky používány jen v nouzových scénách, které by se lidmi zahrát nedaly.

Dalším faktorem, který ovlivňoval celkový dojem z divadla, byl fakt, že někteří herci hráli role ve více baladách a prostředí tak nebylo vždy zcela nachystané. To se vám v jiných divadlech a na jiných představeních nestává, protože hrají jen příběh s jednou zápletkou.

I tak ale hodnotím tuto školní návštěvu divadla velmi kladně a doufám, že představení, jako jsou tato, bude přibývat.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 20.12.2014

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Divadlo Radost - KyticeMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­