ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.57
Hodnoceno: 46x Prosím, ohodnoť práci

Dexter (seriál)

Myslím si, že moc lidem tento název nic neříká, a přesto se dá považovat za jeden z nejlepších seriálu poslední doby. Jeho úspěchy mluví samy za sebe: hned po svém natočení 1. října 2006 získal cenu AFI za nejlepší show roku a následně IGN za nejlepší herecký výkon hlavního hrdiny Michaela C. Halla (aneb Morgana Dextera). V tomto roce získal seriál cenu Zlatý globus, a to opět za nejlepší herecký výkon hlavní postavy M.C.Halla.
Dexter je nový a velmi originální seriál, který se právě vysílá na americké televizní stanici Showtime. Sami Američané se k němu staví poněkud s nadhledem a stále nevědí, co od seriálu mohou čekat.
Český divák musí nějaký čas počkat, než se dostane na naše obrazovky, ale to čekání určitě bude stát za to!

O čem vlastně seriál pojednává?
Hlavním hrdinou je již zmíněný Dexter, který pracuje pro miamskou policii jako soudní expert. Nikdo by nečekal, že Dexter - který na první pohled vypadá normálně (skvělý pracovník, vtipný kolega, milující přítel a hodný bratr) - je někdo zcela jiný. Ve skrytu duše je zločinec, jenž vraždí sériové vrahy, kteří unikli spravedlnosti. Dexter je typ člověka, který necítí vůbec nic, nezná radost, smutek ani slitování. Co by z něj bylo? Raději neuvažovat, ale v dětství se ho ujal pěstoun, který z něj vychoval toho, kým nyní je. Navenek normální člověk, ale jinak doopravdy vrah konající dobrou věc. Chrání lidi svým vlastním způsobem a přitom pomáhá i sám sobě. I když si asi řeknete, že je vlastně obyčejný zabiják. Musím dodat, že je to sympaťák, jenž koná dobro v nespravedlivém světě. Můžu vám zaručit, že si hlavního hrdinu oblíbíte po prvním dílu.
V jednom dílu Dexter charakterizuje sám sebe takto:
"Miluju Halloween... Jediná doba, kdy všichni nosí masku a nejenom já. Lidi si myslí, že je legrace předstírat, že jste zrůda. A já, já celý život předstírám, že jí nejsem..."
Seriál se stal úspěšný ve velmi krátké době, podařilo se mu získat srdce diváků. Momentálně se vysílají dvě řady a pro úspěšnost seriálu se natáčí řada třetí, kterou již mnozí diváci s nadšením očekávají.

Představili jsme si hlavního hrdinu seriálu, ale kdo jej hraje vlastně doopravdy?
Hlavního představitele ztvárňuje již zmíněný americký herec M.C.Hall. Prvního úspěchu dosáhl s rolí v seriálu Six Feet Under (Odpočívej v pokoji, 2001). Za ni získal nominaci Emmy za nejlepší herecký výkon. Dá se ovšem říci, že jeho první a pořádný úspěch přišel až s jeho postavou v seriálu Dexter. Ztvárnil hlavního hrdinu se vším všudy. Jeho herecký výkon je velmi vydařený a profesionální.

Tento seriál je výjimečný ať už svým námětem nebo dokonalou propracovaností. Samozřejmě nechybí napětí ani zábava, což některé velmi překvapí. Seriál je tak zajímavý, že máte dvě možnosti - buď si jej okamžitě zamilujete, nebo ho odsoudíte. Ale určitě stojí za to se na něj podívat, abyste si mohli udělat vlastní názor sami.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: nefertiti, 11.03.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dexter (seriál)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­