ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.80
Hodnoceno: 15x Prosím, ohodnoť práci

Brněnská restaurace Potrefená husa

  • poznámka k tématu: jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2017 (podzim) znělo Kam na dobré jídlo a jednalo se o recenzi libovolné restaurace, jejíž návštěva je doporučena čtenářům časopisu Labužník (funkce výchozího textu inspirativní)

Sám sebe považuji za člověka, který rád ochutnává nová jídla a speciality. Na svůj další gurmánský zážitek jsem se vydal do brněnské restaurace Potrefená husa.

Chování personálu bylo velmi příjemné, ale naštvalo mě, že vás vždy automaticky někam usadí. Už jsme tuto restauraci navštívili několikrát, pokaždé jsme zdůraznili, že jsme nekuřáci, ale posadili nás již snad do všech možných koutů restaurace.
Nabídka jídel je jinak pestrá a všechna jídla chutnají dobře.

Tentokrát jsme se rozhodli ochutnat US burger. Musel jsem se pousmát, když se nás obsluha zeptala, jestli chceme propéct na médium - okamžitě jsem si vybavil podivínské lidi věštící budoucnost.
Zarazila nás ale konečná cena. Za dvě polévky, dva hamburgery a něco malého k pití jsme zaplatili bezmála 600 korun!

Restaurace nabízí široký výběr jídel od bezmasých až po pochutiny k pivu. Navíc nabídka koktejlů, ať už alkoholických nebo těch nealkoholických, je opravdu velmi rozsáhlá. Alkoholické koktejly pěkně vypadaly, ty nealkoholické dokonce i dobře chutnaly.

Toalety mají čisté a upravené.
Tuto restauraci hodnotím relativně pozitivně i proto, že její interiér vypadá velmi moderně. Kdybych ji měl ohodnotit na stupnici od jedné do deseti bodů, dal bych známku 6.
Brněnskou Potrefenou husu vám tedy doporučuji k návštěvě, ačkoliv - upřímně řečeno - jsem již navštívil i lepší.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 20.12.2014

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Brněnská restaurace Potrefená husaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­