ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 4.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

10 minut denně na relaxaci a modlitbu (kniha)

  • autorky knihy: Charlotte Grosseteteová a Blandine Lelargeová
  • vydání: Karmelitánské nakladatelství (2021, Praha); počet stran: 64; ISBN: 978-80-7566-147-0
  • jedná se o praktický sešit inspirující k třiceti rozmanitým činnostem, který je určený nejen dospívajícím dívkám, ale i všem, kdo mají doma dlouhou chvíli, chtějí se věnovat něčemu užitečnému nebo si udělat chvilku jenom pro sebe
  • rozjímejte nad biblickými texty, objevte nové způsoby modlitby a prohlubte svoji víru; v tomto sešitě na vás čekají tvořivé úkoly, kvízy, křížovky a hry, ale i krátké duchovní impulsy, modlitby a zajímavé úvahy

V těchto dnech vyšla v Karmelitánském nakladatelství žhavá novinka, která se jmenuje 10 minut denně na relaxaci a modlitbu. Je to sešit formátu A5, nabitý jak nápady, energií, tak i aktivitami pro všední i nevšední dny. Tento sešit je určen hlavně dospívajícím dívkám, a jak se píše v charakteristice, tak je také pro všechny ty, kteří se prostě doma jen nudí, mají dlouhou chvíli a rádi by ji zúročili tím nejlepším způsobem, ale rovněž nějak smysluplně.

Kniha mě zaujala hned svou obálkou, na které sedí dívka v tureckém sedu a drží právě tuto knížku, má zavřené oči... Co mě upoutalo v druhý moment po zevrubném prolistování, je bezesporu grafické zpracování a barevnost stránek. Barvy se striktně drží obálky - tedy modro-zelená a lososová až světle růžová. A co se té grafiky týče, je zde hojně použit dnes tolik populární lettering a další docela vkusné styly písma. Většinu stránek doprovázejí ilustrace, podobné té na obálce.

Uvnitř se nacházejí různé aktivity, nejsou nějak řazeny, prostě jen nalistujete anebo si cíleně můžete vybrat z obsahu. Celý obsah je laděn křesťansky. Na čtenářky zde čekají kvízy, četba z Bible, křížovky a hry, tvořivé úkoly, ale i krátké duchovní impulsy, zajímavé úvahy a modlitby.

Každá si zde jistě najde to své. Z obsahu tedy vybírám toto: malířské umění aneb Bůh, který je DOBRÝ; jak na ranní a večerní modlitbu či rovnou modlitbu breviáře; inspirace svatými; křížovka plná vody, odpuštění a světla; můj vztah k druhým lidem; chrámová hudba a zpěv duše; cuketová polévka; kostka s Trojicí či seznámení se se zakladateli velkých řeholních řádů. V tomto praktickém sešitě najdete celkem 30 inspirujících a rozmanitých činností.

Kniha není jen pouhým "zahaněčem" nudy a špatné nálady, ale i učitelem, průvodcem na cestě víry, na kterou jsme všichni zváni.

Doporučuji tuto knihu všem dívkám, zvláště nyní, kdy není moc příležitostí se setkávat, ale také proto že začala svatopostní doba. Doba, kdy se máme více modlit, a to je přeci i název naší knihy, tedy vyhradit si alespoň 10 minut denně na relaxaci a modlitbu.

Co dodat? Snad jen Buon voyage! - to proto, že kniha je překladem z francouzského originálu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Frankie12, 19.02.2021

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
10 minut denně na relaxaci a modlitbu (kniha)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­