ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.03
Hodnoceno: 80x Prosím, ohodnoť práci

Vítání prvňáčků

Milí prvňáčci, rodiče a zde ostatní přítomní. Žáci devátých tříd Vás vítají na Vaší počáteční cestě na základní školu.
Opustili jste mateřskou školku a stáváte se prvňáčky na základní škole ve Všechovicích. Ráda vzpomínám na první den, kdy jsem uviděla nové tváře a společnost byla úplně jiná, než na kterou jsem byla zvyklá. Deváťáci nás vítali svým proslovem a hezkými obrázky, které pro nás nakreslili, aby se nám líbil náš první školní den. Určitě jsem si těch devět let užila a přeji to i Vám. Budete mít na co vzpomínat.
V následujících devíti letech se naučíte mnoho zajímavých a hlavně důležitých věcí. V první třídě to budou pouze základy, jakými jsou čtení, psaní a počítání.
Nastoupíte do třídy, kde se seznámíte s mnoha novými kamarády. Také se seznámíte s pány učiteli, kteří na Vás ve Vaší školní docházce budou dávat pozor.
Máme zde mnoho učeben, které Vám ve Vaší docházce budou plně přístupné. Nyní bych Vám ráda popsala různé učebny a také co se v nich vyučuje.
Máme zde učebnu, která je určena pro výuky fyziky a chemie, kde ve vyšších ročnících budete dělat podivuhodné a také zajímavé pokusy. Dále zde máme učebnu přírodopisu a výtvarné výchovy. Při hudební výchově se budete stěhovat do učebny pro ni určenou. Nejraději se naši žáci zastavují v učebně počítačů, kde máme přístup k Internetu. Tato učebna je také využívána k další výuce učebních předmětů.
Když se budete chtít něco přiučit, je otevřená studovna, ve které je k dispozici mnoho zajímavých knih. Dále pak učebna cizích jazyků, do kterých se budete dostávat až na vyšších stupních školy. A na zimu a horší počasí je zde přístupná naše tělocvična. Po škole jsou zde také různé zájmové kroužky, do kterých se můžete přihlásit. Například country tance, modelářský kroužek a jiné. A ještě se na naší škole nachází dvě družiny, kde si můžete hrát a trávit čas po škole s kamarády.
V neposlední řadě naše škola pořádá i jiné akce, které chystají žáci vyšších tříd. Například na Dětský den se chystají různé hry a pěkná překvapení. Dále také pořádáme různé výlety s Vaší budoucí třídní učitelkou, chodí se na "pochoďáky", na Vánoce se každoročně připravuje Pošťácká veselice. Ve vyšším ročníku se jezdí na lyžařské kurzy, navštěvují se divadla a je zde i možnost zájezdu do Prahy nebo Rakouska. A také mnoho dalších zajímavých aktivit, které se dozvíte během studia.
Koncem páté třídy se dostanete na druhý stupeň. Neuteče mnoho času a rázem se dostanete do situace, kdy se z Vás stávají "deváťáci". V roli "deváťáků" se budete starat o různé věci Vy. V neposlední řadě Vás také čeká milá věc, a to vítání prvňáčků.
Je to pro Vás tedy nová zkušenost, ale nemusíte se ničeho obávat. Určitě Vás starší sourozenci nebo kamarádi stačili již postrašit. Nic si z toho ale nedělejte a uvidíte, že škola bude zábava. Potkáte zde mnoho kamarádů, se kterými zapomenete na špatné věci a mnoha novým se přiučíte.
Nyní se nám již chýlí ke konci naše první společná vyučovací hodina. Jsem velice ráda, že jsem Vás zde mohla přivítat a za chvíli již uslyšíte zvonek, který dává znamení, že naše hodina je u konce. Pevně věřím, že tak jako já jsem zvládla tuto školu, tak to nebude dělat problém ani Vám.
Přeji Vám krásné zážitky a užijte si to co nejvíce můžete.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Janička, 06.01.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vítání prvňáčkůMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­